ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پنجمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی فرصتی برای بررسی ابعادالگوی پایه پیشرفت در فضای علمی

دکتر هادی اکبر زاده روز چهارشنبه در حاشیه پنجمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت که در محل مرکز همایش های کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران در حال برگزاری است، به خبرنگار علمی ایرنا گفت: الگوی پایه پیشرفت که طبق نقشه راه مصوب شورای عالی مرکز از پیش نیازهای طراحی الگوی نهایی محسوب می شود، سند فشرده ای است که ریشه الگوی اصلی را بالقوه دارا است.
وی ادامه داد: از این رو الگوی پایه پیشرفت را می توان بن یاخته آغازینی تصور کرد که با تکامل تدریجی و منسجم اجزاء به الگوی نهایی منجر خواهد شد.
اکبرزاده اذعان داشت: بدیهی است که طراحی این هسته اولیه یک گام اساسی و شاید مهم ترین گام در فرایند دسترسی به الگوی نهایی است و بر این اساس، این کنفرانس را که موضوع آن الگوی پایه پیشرفت است می توان نقطه عطفی در مجموع کنفرانس های سالانه مرکز تلقی نمود.
وی در خصوص فرایند طراحی الگوی پایه پیشرفت نیز گفت: اولین مرحله در فرایند طراحی الگوی پایه تعیین ساختار و سرفصل های اصلی آن است که با مشورت و همفکری های گسترده در حلقه های فکری متعدد و بهره گیری از تجارب تخصصی نهایتا بخش های مبانی، آرمان، رسالت، افق و تدابیر به عنوان اجزاء اصلی الگوی پایه تعیین شدند.
اکبرزاده خاطرنشان کرد که نخستین تلاش ها برای تدوین الگوی پایه پیشرفت بر اساس مطالعات و تحقیقات قبلی مربوط به الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در 25 آذر 1391 آغاز شد.
به گفته وی، نگارش سند الگوی پایه طبق آنچه ساختار الگوی پایه و فرایند تدوین آن نام گرفته است مشتمل بر چند سند فرعی است.
دبیر پنجمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در خصوص روش هایی که در تدوین اسناد الگوی پایه مورد استفاده واقع شده است، به روش های بررسی اسنادی و تحلیل منطقی، تخیل نظام مند، روش اجتهادی، گروه های کانونی، مصاحبه های اکتشافی و مصاحبه های عمیق اشاره کرد.
اکبرزاده گفت: گام های عملیاتی برای تدوین اسناد الگوی پایه در مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت که عقبه فکری این جریان را پشتیبانی می نماید، طراحی شده است.
وی ادامه داد: این گام ها پیش نویس اولیه اسناد الگوی پایه را فراهم می کند که حاصل آن با برگزاری پنجمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به بوته نقد و ارتقای جمعی نخبگان در سطح کشور قرار خواهد گرفت.
علمی**2038**2017

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده