ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ادای دین خیران مدرسه ساز در نجف آباد ، بخش دولتی در انتظاربودجه

مهدی ابراهیم عصر روز سه شنبه در مراسم تجلیل از پیشکسوتان و بازنشستگان شهرستان نجف‌آباد افزود : شش پروژه مدرسه نیمه‌ تمام در شهرستان داریم که 50 درصد سهم خیران انجام‌شده اما دولت به دلیل نبود اعتبارات نتوانسته سهم خود را انجام دهدو برای تکمیل این پروژه‌ها شش میلیارد تومان اعتبار موردنیاز است.
وی همچنین تعداد دانش آموزان شهرستان راحدود 50 هزار نفر اعلام کرد وگفت: از این تعداد 27 هزار نفر در دوره ابتدایی و بقیه در متوسطه اول و دوم تحصیل می‌کنند که نسبت دختر و پسر مساوی است.
وی کادر آموزشی شهرستان را حدود چهار هزار نفراعلام کرد و گفت: حدود 45 درصد از فضاهای آموزش ‌و پرورش شهرستان نجف‌آباد فرسوده است و با داشتن 60 مدرسه دونوبته با کمبود جدی فضای آموزشی مواجه هستیم.
مدیریت آموزش ‌و پرورش شهرستان نجف ‌آباد در همایشی که به مدت چهار شب در مجموعه فرهنگی تربیتی شهید باهنر گلدشت برگزار شد بیش از 2 هزار نفر از معلمان و دبیران بازنشسته این شهرستان را دعوت کرد تا ساعاتی کنار هم یاد و خاطره روزهای خوش دوران تدریس و کار را گرامی بدارند.
مدیر آموزش و پرورش نجف آباد همچنین به آمار بازنشستگان فرهنگی شهرستان نجف‌آباد اشاره کرد و گفت: حدود سه هزار و 800 بازنشسته در آموزش‌وپرورش نجف‌آباد وجود دارد که متأسفانه بانک جامع اطلاعاتی ازآنان نداریم ویکی از اهداف این همایش نیز تشکیل و جمع‌آوری بانک اطلاعاتی جامع از بازنشستگان فرهنگی است.
وی افزود: در این شهرستان نیاز به 100 مدرسه ابتدایی با یک هزار کلاس درس نیاز داریم که امید واریم افراد خیر ونیکو کار ما را در احداث این فضاهای آموزشی یاری کنند.
ابراهیم در پایان تبعیض بین بازنشستگان و شاغلین را یکی از معضلات این قشر فرهیخته جامعه بیان کرد وگفت: بازنشستگان با حقوق بسیار کم زندگی سختی را سپری می کنند که امیدواریم دولت به‌ویژه سازمان بازنشستگی در این خصوص چاره‌اندیشی کند.
شهرستان نجف آباد در 30 کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.
غ.ک/ 7137 6022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده