ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزارت بهداشت باید نظارت های خاص بر مواد غذایی را اعمال نماید

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرحمان رستمیان، عدم استاندارد برخی محصولات دارویی، بهداشتی و مواد غذایی را یادآور شد و افزود: بنده مخالفتی از سوی مسئولان سازمان غذا و دارو درباره طرحی که به این استاندارد رسیدگی می کند ندیده ام و این طرح به صورت مشترک نوشته شد.

در ادامه دکتر حسین رستگار مدیرکل آزمایش های مرجع سازمان غذا و دارو با اعلام اینکه موضوع این طرح بطور کلی پذیرفته شد، اظهار کرد: محتوای این طرح بگونه ای نیست که خواسته های سازمان را بر طرف کند و نیاز است یک ارگان ناظر به صورت قوی در این مصوبه دیده شود.

وی با بیان اینکه در هیچ جای این سند نامی از سازمان غذا و دارو برده نشده است، ادامه داد: این نشان دهده یک نقص است؛ ما نیز سازمان استاندارد را قبول داریم و معتقدیم این سند باید باز گردد و اصلاحات لازم درباره آن صورت گیرد.

رستمیان نیز افزود: در یک طرح سازمان غذا و دارو را الزام کرده ایم که اقدام به برچسب گذاری کند اما یک طرح ناظر بر ارائه طرحی است که از سوی سازمان استاندارد به مجلس تقدیم شد.

وی گفت: سازمان غذا و دارو نمی تواند هم اقدام به ایجاد استاندارد و هم نظارت نماید.

در ادامه رستگار بار دیگر با خلط این دو مصوبه اظهار کرد: بر اساس این قانون خود سازمان استاندارد باید پاسخ گو باشد و اصلاحات لازم صورت گیرد تا مشخص شود مسئول سلامت مردم چه کسی خواهد بود.

وی تصریح کرد: ما با کلیات طرح مخالف نیستیم ولی آنچه تصویب شده دارای شفافیت لازم نیست.

ناسیب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز، گفت: سازمان استاندارد باید استانداردها را تعیین کند و تاکید می کنم معاونت غذا و دارو باید نظارت های خاص را بر مواد غذایی اعمال نماید.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده