ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فیش‌های حقوقی چند ۱۰ میلیونی به وزارت بهداشت هم رسید!


به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز):   روز گذشته محمد شریفی مقدم، دبیرکل خانه پرستار در نامه‌ای به علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به دریافت‌های میلیونی و بی‌حساب و کتاب در وزارت بهداشت خواستار ورود وزارت اقتصاد به سیستم غیر قابل دسترسی پرداخت‌ها شد.حقوق‌های میلیونی در روز‌های اخیر بیش از گذشته حاشیه‌ساز شده است، طوری که افشاگری در این زمینه منجر به استعفای رئیس بیمه مرکزی و واکنش‌های مختلف به موضوع حقوق‌های میلیونی مدیران ارشد بیمه شد. وزارت اقتصاد البته توضیحاتی در این زمینه ارائه داده و عنوان کرده است فیش‌های حقوقی میلیونی بیشتر حاشیه‌سازی بوده است، چرا که افرادی که حقوق‌های ۷۰ یا ۸۰ میلیون تومانی گرفته‌اند، در واقع معوقات چند سال گذشته خود را دریافت کرده‌اند.در حالی که در میان کسانی که به فیش‌های حقوقی میلیونی مدیران بیمه واکنش نشان داده‌اند، نام وزیر بهداشت هم دیده می‌شود، اکنون خبر می‌رسد که در وزارتخانه تحت مسئولیت حسن قاضی‌زاده هاشمی نیز چنین اتفاقی رخ داده است. روز گذشته دبیرکل خانه پرستار در نامه‌ای خطاب به طیب‌نیا وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه در وزارت بهداشت چند هزار نفر بطور مستمر و ماهیانه مبالغ چند ده و گاهی چند صد میلیون تومانی دریافت می‌کنند از وی خواست تا به سیستم غیرقابل دسترسی پرداخت‌های این وزارتخانه ورود کند.محمد شریفی مقدم در نامه‌ای به طیب‌نیا وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به دریافت‌های میلیونی و بی‌حساب و کتاب در وزارت بهداشت نوشت: «نظام سلامت کشور حتی در بخش دولتی شاهد پرداخت‌های چند صد میلیون تومانی نیز هست و این در حالی است که دریافت‌کنندگان این ارقام کمترین تاثیر را در فرآیند درمانی مردم دارند.»در بخش دیگری از این نامه آمده است: « به‌نظر می‌رسد لابی قدرت و ثروت باعث شده تا با وجود پیگیری‌ها و اعتراضات گسترده در وزارت بهداشت تاکنون هیچ قدرتی نتواند این طبقه را ملزم به پاسخگویی نماید.» شریفی مقدم در پایان این نامه از وزیر اقتصاد درخواست کرده است: « با همکاری نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، نهادها، دستگاه‌های نظارتی و امنیتی و سایر دولت مردان به سیستم غیر قابل دسترسی پرداخت‌ها در وزارت بهداشت ورود کرده و با برخوردی مدبرانه روند رو به رشد این اختلاف ظالمانه طبقاتی را متوقف کند.» تا لحظه تنظیم این خبر وزارت بهداشت واکنشی به این نامه نشان نداده است، همانطور که وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز تاکنون نسبت به این موضوع سکوت اختیار کرده است.در حالی موضوع حقوق‌های چند ۱۰میلیونی در وزارت بهداشت مطرح می‌شود که در سال‌های اخیر انتقادات زیادی نسبت به در آمد بالای برخی پزشکان انجام گرفته است. این در آمد البته بیشتر مربوط به پزشکانی است که به صورت خصوصی کار می‌کنند، اما در سال‌های اخیر بحث افزایش دستمزد پزشکان در بخش‌های دولتی برای مقابله با زیر میزی مطرح شده است.

منبع:آرمان

[ منبع این خبر سایت شمانیوز-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شمانیوز-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X