ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مشحون: کوتاهی از ما نیست، فیبا قبول نمی‌کند

به گزارش مشرق، رئیس فدراسیون بسکتبال برگزاری رقابت‌ با سایر کشورها را مبنی بر پذیرفتن از سوی آن‌ها دانست و تصریح کرد: به چند کشور تقاضای برگزاری مسابقاتی را به میزبانی ایران داده ایم، یا اینکه آنها تیم ما را دعوت کنند اما به دلیل اینکه پوشش اسلامی ندارند و از مربیان و داوران مرد استفاده می کنند شرایط کشور ما را نمی پذیرند.

مشحون با اشاره به تیم لبنان ادامه داد: مربی تیم لبنان مرد است و ما نمی توانیم اجازه ورود یک آقا را در رقابت های بانوان بدهیم در نتیجه در کشور ما حضور پیدا نمی کنند، همچنین داوران برگزاری مسابقات آنها مرد است همانطور که ازداوران خانم در رقابت های آقایان استفاده می کنند. این‌ها مسائل بازدارنده در برگزاری رقابت ها هستند.

او در پاسخ به این سوال که در رقابت هایی مانند تکواندو که برخوردها بیشتر است و پوشش می تواند آسیب رسان باشد ولی پذیرفتن این که بانوان با حجاب حضور داشته باشند گفت: زمانی که فشار می آوریم سایر رشته ها در رقابت‌ها با حجاب حضور دارند، فیبا در پاسخ فدراسیون های مذکور را به عدم اجرای قانون متهم می کند و می‌گویند فیبا طبق قانون عمل کرده است. مشکل از سوی فیبا است نه از داخل کشور!

وی در خصوص برگزاری یک دیدار تدارکاتی تصریح کرد: شهریان دستور برگزاری یک تورنمنت را داده و تاکید داشت به هر نحوی که شده است این تورنمنت برگزار شود. کارهای لازم را آغاز کرده ایم تا از کشورهای اطراف برا ی اجرایی شدن این برنامه استفاده کنیم. اگر کشوری مد نظر باشد و پیشنهاد شود این آمادگی وجود دارد تا کارهای لازم را صورت دهیم.

مشحون در باره کارهای انجام شده تا به امروز برای گرفتن مجوز قطعی گفت: برای فیبا فیلم برگزاری مسابقات با پوشش، عکس بازی ها و پوزیسیون پوشش اسلامی را که در خواست کرده اند را فرستاده ایم و هیچ کوتاهی از سوی ما انجام نگرفته است اما رضایت فیبا جلب نشده است.

او در پاسخ به این سوال که امید برای جلب رضایت فیبا است یا نه گفت: زندگی یعنی امید، نا امید نیستیم و تلاش خواهیم کرد.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده