ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

املاک روستایی شهرستان سیریک سنددار می شوند

مسعود بازبین در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به خدمات بنیاد مسکن با اشاره به اجرای ماده ۴ ساماندهی برنامه توسعه پنجم این نهاد بیان داشت: صدور اسناد مالکیت اماکن روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر شهر سیریک، گروگ و بندر کوهستک انجام خواهد شد.

وی عنوان کرد: خدماتی که در حوزه صدور اسناد مالکیت اماکن در روستاها و شهرها نیاز به حضور متقاضی در اداره ثبت و اسناد و همچنین ادارات دیگر مثل بنیاد مسکن دارد، حذف می شود.

بازبین با اشاره به کمیسیون ماده ۱۲ راه و شهرسازی و هزینه های این اشاره شده در کمیسیون ماده ۱۲، گفت: خدمات صدور اسناد مالکیت اماکن روستایی و شهری از سوی بنیاد مسکن ملزم به کم کردن هزینه های کمیسیون ماده ۱۲ راه و شهرسازی است.

وی با بیان اینکه برای توسعه و پایداری روستاها و شهرهای کم جمعیت صدور اسناد مالکیت بر اماکن به بنیاد مسکن محول شده است، عنوان کرد: هزینه های کمیسیون ماده ۱۲ اخلال در ارائه خدمات رسانی ایجاد کرده است. تشخیص عمران و احیاءو همچنین تعیین نوع زمین یعنی دایر و بایر به عهده مسکن و شهرسازی است که در این کمیسیون قابل تشخیص است که با اجرای این کمیسیون هزینه هایی برای متقاضیان در بر دارد.

به گفته وی، هزینه های بالای کمیسیون ماده ۱۲در شهرستان سیریک و نبود اداره ثبت و اسناد در این شهرستان، موجب عدم استقبال متقاضیان برای سندارکردن مالکیت اماکن بخصوص در شهرها شده است.

وی اضافه کرد: در راستای اجرای برنامه های دوم و سوم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص صدور اسناد مالکیت تعداد ۲۷۲جلد سند روستایی در سال گذشته صادر و به روستائیان تحویل شد.

رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان سیریک عنوان کرد: با صدور اسناد مالکیت اماکن روستائیان شاهد شکوفایی و فعالیت های عمرانی در سطح روستاها خواهیم شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده