ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امکانات سخت افزاری تئاتر در مشهد مناسب نیست

جهانپا بازیگر تئاتر مشهد گفت: متاسفانه امکانات سخت افزاری تئاتر در مشهد چندان مناسب نیست و مخاطب با شرایط خوبی تئاتر را تماشا نمی‌کند.

محمد جهانپا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس، درباره بازی در تئاتر تاریکی اظهار داشت: آشنایی من با عوامل تئاتر تاریکی آشنایی دیرینه‌ای است که از مرز 10 سال گذشته است و امروز خوشحالم که بیش از یک دهه با گروه کربن آشنا هستم و با آنها به کار هنری پرداخته‌ام.

جهانپا تصریح کرد: وقتی پیشنهاد شد تا در نقش چنگال بازی کنم به من گفتند که این نقش را برای تو نوشته‌ایم و این مایه خشنودی من است که در نوشتن یک متن نویسندگان آن در نظر داشته‌اند تا برای من نقشی در نظر بگیرند.

وی با اشاره به اینکه خود نقش چنگال را انتخاب کرده است، خاطرنشان کرد: در نمایش تاریکی چنگال تنها نقشی است که دست به اقدام می‌زند و این کنش‌گری شخصیت چنگال است که به داستان مایه‌ای تراژیک می‌دهد.آماده شدن برای اجرای این نمایش با دشوار‌ی‌هایی روبرو بود که خوشبختانه بر اثر تلاش و استمرار در تمرین‌ها این کار در 30 جلسه برای اجرا آماده شد.

جهانپا با بیان اینکه در جشنواره فجر تئاتر تاریکی بسیار خوب ظاهر شد، تأکید کرد: دو اجرا در تهران داشتیم که هر دو اجراهای خوب گروه بود و مورد توجه داوران هم قرار گرفت و جوایزی را به خود اختصاص داد.

این بازیگر تئاتر با اشاره به اینکه گرفتن تندیس جشنواره بین‌المللی کار ساده‌ای نیست، عنوان کرد: فضای نمایش انرژی زیادی از بازیگران می‌گیرد و اجراها در هر شب تنها با حمایت تماشاچی مشهدی است که در بازیگران این نمایش خستگی ایجاد نمی‌کند.

جهانپا خاطرنشان کرد: در اجراها به نظرم بازیگران تاریکی یک بار دیگر با نقش‌های خود مواجه می‌شوند و هر بار اتفاق جدید رخ می‌دهد و به نظرم همین تازگی در مواجه است که سبب می‌شود مخاطب نیز به نحو بهتری با صحنه ارتباط برقرار کند.

وی افزود: نمایش «تاریکی» به شکل دو سویه اجرا می‌شود و با توجه به اینکه در مشهد سالن مناسبی برای این نوع اجراها وجود ندارد مخاطبان با شرایط سختی به تماشای این نمایش می‌نشینند و 80 دقیقه در شرایطی که صندلی مناسبی در اختیار ندارند به تماشای این نمایش می‌پردازند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده