ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تحصیل 400 هزار دانش‌آموز اتباع خارجی در 23 هزار مدرسه ایران

دانش آموزان اتباع خارجی مدیر امور اتباع وزارت آموزش ‌و پرورش گفت: در سال تحصیلی جاری ۴۰۰ هزار نفر از دانش آموزان اتباع خارجی در ۲۳ هزار مدرسه ایران به تحصیل مشغول هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، محسن عسگری صبح امروز در آئین گشایش نمایشگاه آثار دانش‌آموزان اتباع خارجی در کاشان با اشاره به اینکه پس از فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی در مدارس‌ اقداماتی در این زمینه صورت گرفت، اظهار داشت: یکی از این اقدامات شیوه‌نامه ثبت‌نام بر‌اساس تعیین هویت بود که از طریق دفاتر کفالت وزارت کشور صادر شد.

وی با بیان اینکه دفاتر کفالت معرفی‌نامه‌ای را برای مراکز بهداشتی و درمانی صادر می‌کنند و این دانش آموزان مورد بررسی‌های متعدد پزشکی و نیز واکسیناسیون قرار می‌گیرند، افزود: پس از انجام این مراحل معرفی‌نامه تحصیلی برای آموزش‌ و پرورش صادر می‌شود.

مدیر امور اتباع وزارت آموزش ‌و پرورش گفت: همچنین مدیران مدارسی که دانش‌آموزی از اتباع خارجی دارند، تحت آموزش قرار می‌گیرند تا با مسائل آموزشی و تربیتی این دانش آموزان آشنایی پیدا کنند.

وی برپایی نمایشگاه‌های آثار دانش آموزان اتباع خارجی را زمینه‌ساز ایجاد همکاری مشترک و تبادل تجارب علمی و آموزشی میان مناطق دانست و گفت: ‌این تبادل گام مهمی در ارتقاء کیفیت فرآیند آموزشی و مدیریت مناسب در مدارسی است که پذیرای دانش آموزان اتباع خارجی هستند.

عسگری ادامه داد: در سال تحصیلی جاری 400‌هزار نفر از دانش آموزان اتباع خارجی در 23 هزار مدرسه ایران به تحصیل مشغول هستند.

همچنین رئیس اداره آموزش ‌و پرورش کاشان در این آئین، با اشاره به اینکه ادبیات فارسی انسان‌ها را به همزیستی دعوت می‌کند، اظهار داشت: فرهنگ ایرانیان مملو از اسنادی است که آن‌ها را به نوع ‌دوستی، مهمان‌نوازی و برابری انسان‌ها با تمامی قوم‌ها دعوت می‌کند.

محمود خدمتی به قدمت یک‌صد ساله آموزش و پرورش کاشان اشاره کرد و افزود: در سال تحصیلی جاری بیش از 7 هزار نفر از دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس کاشان به تحصیل مشغول هستند و به‌طور یکسان با دانش آموزان بومی از خدمات استفاده می‌کنند.

مدیر امور اتباع اداره کل آموزش‌ و پرورش استان اصفهان نیز در این آئین با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جاری 46 هزار نفر از اتباع خارجی در مدارس استان اصفهان به تحصیل مشغول هستند، اظهار داشت: از این تعداد حدود 98 درصد از کشور افغانستان هستند.

علی فاتحی با اشاره به اینکه نمایشگاه آثار دانش آموزان اتباع مشغول به تحصیل در مدارس مناطق شمال استان اصفهان گشایش ‌یافته است، افزود: این نمایشگاه‌ها در کاشان، زواره، اردستان، نطنز و آران و بیدگل از 28 اردیبهشت به مدت سه روز برپا است که هدف از برپایی این نمایشگاه‌ها استعدادیابی دانش آموزان اتباع به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده