ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شهرستان بیرجند در توسعه شبکه‌های توزیع و انتقال برق خودکفا است

علی ناصری فرماندار بیرجند فرماندار شهرستان بیرجند گفت: برق یکی از زیربناهای توسعه و جزو نخستین الزامات توسعه شهری و روستایی به شمار می آید و در این راستا شهرستان بیرجند در توسعه شبکه‌های توزیع و انتقال برق خودکفا شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، علی ناصری صبح امروز در جلسه تکریم و معارفه مدیر توزیع برق شهرستان بیرجند اظهار داشت: توزیع برق یکی از بخش‌های بزرگ و زیربنایی در هر شهر و استان است.

وی افزود: خراسان جنوبی از بعد مساحت استان پهناوری است و یکی از بحث‌ها که بر بعد مسافت تاثیر می‌گذارد نیروی انسانی است و در شرکت توزیع برق استان با توجه به کاهش نیروی انسانی, بعد و گستردگی مسافت می‌تواند بر خدمات تاثیرگذار باشد اما خوشبختانه با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده جزو توسعه یافته‌ترین بخش‌ها هم در کشور هم در استان و هم در شهرستان بخش صنایع مرتبط با آب و برق است.

وی بیان کرد: برق یکی از زیربناهای توسعه است و جزو نخستین الزامات توسعه شهری و روستایی به شمار می آید و اگر یکی از مسائل زیربنایی چه برق و آب را نتوانیم فراهم کنیم نه می‌توان پاسخگوی جمعیت بود و نه زمینه ساز توسعه برای سرمایه‌گذاری مهیا می‌شود.

فرماندار شهرستان بیرجند تصریح کرد: در ده‌های گذشته به ویژه در طول برنامه چهارم و پنجم توسعه به مباحث زیربنایی کشور توجه خوبی شده و این مسئله سبب شد هم در زمینه توسعه شبکه‌های توزیع و انتقال برق و هم تولید به خود کفایی برسیم و امروز خوشبختانه خراسان جنوبی در نقطه ای است که امکان صدور برق را به شبکه سراسری کشور یا مصرف کننده خارجی دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب سال‌ها شعار سال را مبنی بر اقتصاد گذاشته‌اند ما زیر بناهای زیادی در جامعه داریم و یکی از اصول زیر بنایی در جامعه بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم است.

فرماندار شهرستان بیرجند تصریح کرد: در زمینه‌های فرهنگی بسیارغنی هستیم اما اگر در زمینه اقتصادی توجه نشود ممکن است در زمینه‌های فرهنگی دچار چالش شویم.

ناصری افزود: در سال های اخیر طرح‌های توسعه ای و زیر بنایی بیش از مباحث عادی و روز مره مورد بحث دولت قرار گرفته و توسعه بخش‌های خدمات‌رسانی و بخش‌هایی که عملا زیر بنا برای سایر صنایع هستند مورد توجه قرار گرفته است.

فرماندار بیرجند ضمن قدردانی از زحمات چند ساله مهندس برزگر به عنوان مدیریت توزیع برق بیرجند گفت: شهرستان بیرجند به عنوان مرکز و پیشانی استان است و اقداماتی که در مرکز استان انجام می‌شود بیشتر در معرض دید افراد است و بنابراین ضمن اینکه تاکنون اقدامات خوب و شایسته بوده از این به بعد نیز باید مبنا و قاعده بر این باشد که شایسته ترین خدمات را برای شهروندان در مرکز استان به منظور خدمت بهتر به سایر هم استانی‌ها مورد توجه قرار دهیم.

ناصری بیان کرد: امسال همانند شعار سال اقدام و عمل به موقع مورد نیاز ما است و در کارها اگر کاری برنامه‌ریزی شد به موقع به پایان برسد و اگر برنامه و اقدامی از قبل مانده سعی شود به اتمام برسد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده