ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رونق اقتصادی و تولید مانع از ورود مواد مخدر به كشور می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالکریم رجبی گفت: اعتیاد بلای خانمان سوزی است که در کمین افراد جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان نشسته  لذا باید همه مردم و مسئولان نسبت به این پدیده شوم آگاه و هشیار بوده و از آن غفلت نداشته باشند. مبارزه با اعتیاد یک اصل ضروری برای همه اقشار جامعه است و هرچه در این زمینه بیشتر حساس باشیم نتایج ماندگاری را شاهد خواهیم بود.

نماینده شهرستان های مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه افزود: متاسفانه گاهی میان دستگاه‌های کشور در این زمینه ناهماهنگی وجود دارد و این موضوع سبب بروز مشکلات بیشتر می‌شود و جامعه را با چالش مواجه می‌سازد. لذا همکاری همه دستگاه‌ها در این راستا ضرورت دارد و همه باید در یک جهت گام بردارند.

وی ادامه داد: مشکلات اقتصادی و تحریم ها سبب شده نتوانیم به صورت کامل در حوزه اشتغال و کارآفرینی برنامه هایی را عملیاتی کنیم و از آنجایی که علت اصلی اعتیاد بیکاری جوانان است توجه به رفع این مشکل بسیار حائز اهمیت است.

نماینده مردم مینو دشت گفت: مشکلات خانوادگی و بحران‌های عاطفی بر شعله ور شدن دامنه های اعتیاد موثر بوده لذا همه دستگاه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی و ... لازم است عنایت ویژه‌ای نسبت به این مسئله داشته باشند.

رجبی رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر را بسیار مهم و ضروری برشمرد و عنوان کرد: باید به اشتغال زایی و رونق تولید در کشور به ویژه در مناطق مرزی توجه داشت چراکه با ورود بنگاه‌های اقتصادی همچون بانک‌ها و اجرای طرح‌های زودبازده می‌توانیم در حوزه پیشگیری و مبارزه با اعتیاد اقدامات موثری را به سرانجام برساینم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه مجلس نیز در جهت رفع موانع اشتغال زایی اقدامات موثری را انجام داده و در این حوزه نیز اهتمام دارد، افزود: قانون رونق کسب و کار در مجلس تصویب شده و دولت اکنون آیین نامه‌های آن را نوشته است. بر اساس این قانون بانک‌ها موظف شده در حوزه تولید اقدامات موثری را انجام دهند و امیدواریم با این شرایط، وضعیت تولید و کسب و کار تغییرات زیادی را به همراه داشته باشد.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد همگام با سایر دستگاه‌های دولتی و غیردولتی اقدامات موثر را برای پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر انجام دهد و نمایندگان نیز در این راستا عزم راسخی را از خود نشان داده اند البته در کنار این مسئله خانواده‌ها نیز باید آموزش‌های پیشگیرانه را فراگیرند تا فرزندان آنها از عدم آگاهی درگیر اعتیاد نشوند.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده