ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اعلام آمار آنلاین تولد در ۶۲ بیمارستان کشور

به گزارش خبرنگار مهر، حمید پارسایی در همایش روز ملی جمعیت در سازمان ثبت احوال، افزود: در حال حاضر آمارهای سازمان ثبت احوال به صورت لحظه ای در پایگاه اطلاع‌رسانی ثبت می شود.

وی افزود: ثبت احوال سه مأموریت مهم ثبت وقایع حیاتی، اتقان اسناد هویتی تولید و انت شار آمارهای انسانی و تحولات جمعیتی را در دستور کار دارد و همچنین رویکردهای سازمان، ارتقاء جایگاه بین المللی کشور، توسعه پایگاه و ارتقاء کیفیت آمار، برنامه ریزی در جهت توسعه اطلاعات و... است.

معاون فناوری و اطلاعات سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه از سال ۶۸ آمارهای نیمه مکانیزه آغاز شد و اعلامیه ها از دفاتر اسناد به سازمان ثبت احوال منتقل و در آنجا تجمیع می شد و از سال ۷۱ آمارها متحول و گزارشات بیشتری جمع آوری شد و در نهایت از ۷۵ تا ۸۳ تحولی در سازمان رخ داد و در مراکز استان ها و ادارات، آمارها به ثبت رسید و در سال ۸۳ اولین سیستم متمرکز در سازمان به صورت فایل ارسال و تجمیع شد.

پارسایی ادامه داد: در سال ۸۹ توانستیم آمارها را یکپارچه و بدون دخالت سیستم دستی ارسال کنیم، به طوری که با ادارات ۷۰۰ نقطه در کشور، سازمان ثبت احوال متصل شد.

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی ۱۳۲ گزارش در مورد وقایع حیاتی و ۴۹ گزارش نیز در خصوص مهاجرت و ۵۸ گزارش در مورد آمار ایرانیان خارج از کشور در دستور کار قرار دارد.

معاون فناوری و اطلاعات سازمان ثبت احوال به تغییر نشانی اشاره کرد و اظهار داشت: با ثبت تغییر نشانی سعی می کنیم آمارهای مهاجرت های داخل شهری و خارج استانی را به صورت دقیق تر داشته باشیم و در بحث ایرانیان خارج از کشور نیز گزارش ولادت‌ها در کشورها و شهرهای مختلف آنها را داریم.

پارسایی با اشاره به اینکه داشبرد مدیریت جمعیت کشور برای اولین بار در اختیار ریاست جمهوری قرار گرفته است، توضیح داد: از آمارهای ما برای سیاستگذاری های کلان کشور استفاده خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در ۶۲ بیمارستان کشور، آمار مربوط به ولادت در لحظه ثبت می شود، خاطرنشان کرد: همچنین ۱۱ آرامستان کشور نیز اطلاعات مربوط به فوتی ها را در همان موقع به ثبت می کند و در پایگاه اطلاعات ثبت احوال اعلام خواهد شد.

معاون فناوری و اطلاعات سازمان ثبت احوال گفت: امروزه می توانیم آمارهای وقایع حیاتی چهارگانه را به صورت آنلاین و در بین سرشماری های مختلف اعلام کنیم.

پارسایی همچنین با اشاره به اینکه گیلان دارای کمترین موالید و سیستان و بلوچستان دارای بیشترین موالید است، گفت: این در حالی است که گیلان بیشترین فوت را به خود اختصاص داده و دچار پیری جمعیت شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده