ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جهان بدون جنگ رویا است؛ اما امیدوارم به غنمیت کیمیای تئاتر

مهدی شفیعی مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی به نوزدهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت-فتح خرمشهر پیام داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در متن پیام مدیرکل هنرهای نمایشی آمده است:

«آرمان تئاتر، با مردم بودن و برای مردم بودن است. مردمان این سرزمین کهن، از دیرباز به بذل جان و جهان خویش، به میهن دوستی و حماسه آفرینی شهره بوده‌اند. کارنامه‌ای که برگ‌برگ آن می‌تواند به قلم و قدم هنرمندان جاودانه شود.

بر صحنه‌های تئاتر این جاودانگی  بسیار به اجرا درآمده است و نوش‌داروی این هنر، مرهمی بر جراحات جسم و جان این مرز و بوم می‌تواند باشد.

جشنواره تئاتر مقاومت فتح خرمشهر، تجلی این آرمان است. نمادی که یادآور روز بزرگ آزادی شهری است که آن روزها، همه ایران بود. یادآور شادی معصومانه مردمانی که حسرت تماشای دوباره خان و مان خویش را داشتند. یادآور خونهایی است که خاک وطن شدند.

جهان بدون جنگ رویا است؛ اما امیدوارم به غنمیت کیمیای تئاتر، درخت دوستی، سایه بخش مردمان این روزگار باشد. صلح، پرچم برافراشته این جشنواره است که در ارتفاع نام پر ارج و قدر خوزستان در اهتزاز است!

متبرک باد خاطره غرورآفرین سوم خرداد! روزی که رودخانه غیرت مردمان ایران زمین به دریای پیروزی سرسپرد.»

[ منبع این خبر سایت تنسیم-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده