ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استاندار :نرخ بیکاری در چهارمحال وبختیاری 5درصد کاهش پیدا می کند

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدراستان افزود:هم اکنون آمار دقیقی درزمینه بیکاری در استان وجود ندارد و آمار ارائه شده در زمینه نرخ بیکاری دقیق نیست.
وی گفت: آمار ارائه شده در زمینه نرخ بیکاری به دلیل راندمی بودن آمار استخراج شده بیکاران، اشتغال فصلی و استناد به ثبت نامی های در مراکز کاریابی، دقیق نبوده است.
وی گفت: براساس برآوردهای نهایی، یک اصلاحیه بر روی نرخ بیکاری در استان تنظیم و به سازمان مدیریت ارائه شد تا برای دستیابی به نرخ بیکاری جوامه هدف را بهتر انتخاب کنند.
براساس اعلام مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، نرخ بیکاری استان بر اساس بررسی های انجام شده در سال گذشته 16.4درصد اعلام شده بود.
استاندار چهارمحال وبختیاری در ادامه به افزایش کشفیات مواد مخدر دراستان اشاره کرد و گفت: این میزان کشفیات برای استان نگران کننده واز جهتی هم امید بخش است.
سلیمانی دشتکی افزود: افزایش کشفیات یک حسن دارد که نوعی پیشگیری از گسترش مصرف مواد مخدر است و همچنین زنگ خطری برای استان در زمینه افزایش مشتریان و یا بازار فروش است.
وی گفت: هم اکنون استان چهارمحال وبختیاری به دلیل جاده های جدید و دسترسی زیادتر یکی از مبادی و مسیرهای نقل و انتقال مواد مخدر از استان های مختلف به استان های مرکزی است که این امر نیز یکی از دلایل عمده افزایش کشفیات مواد مخدر است.
وی به ناامن کردن جادهای استان با استفاده از افزایش تعداد گشت های بازرسی تاکید و کرد وگفت: هم اکنون قاچاقچیان جادهای استان را به دلیل کوهستانی بودن و نزدیک بودن به استان های مرزی برای عبور و مرور استفاده می کنند.
وی درادامه به تشکیل کمیته ها مختلف در حوزهای مختلف دانشجویی ،کارگری، اصناف، و بخش های مختلف به مظنور مقابله با گسترش مواد مخدر در بین طیف های مختلف تاکیدکرد.
سلیمانی دشتکی به ایجاد اشتغال و رشد سرمایه گذاری در استان به عنوان یک راه کار برای مقابله با آسیب های اجتماعی و به ویژه اعتیاد اشاره کرد وگفت: سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال نیازمند بسیج همگانی است و نباید منتظر اعتبارات دولتی بود.
به گفته وی ، در سالجاری که سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل است همه کار می کنند اما هنوز مشکلات مالی و اعتباری و بودجه ای ادامه دارد.
استاندار چهارمحال وبختیاری گفت: با گذشت دو ماه سال،تا کنون اعتبارات عمرانی به استان ابلاغ نشده است.
سلیمانی دشتکی گفت:ام سال سه هزار و 200میلیارد ریال اعتباری که مقرر بود سیستم بانکی به استان تزریق کند نیز هنوز محقق نشده و در حد یک ابلاغ اعتبار باقی مانده است.
وی از ابلاغ 180میلیارد ریال اعتبارات فنی واعتباری به استان خبر داد وگفت: این میزان نیز تا کنون در حد ابلاغ باقیمانده و محقق نشده است.
معاون اجرایی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری نیز درادامه گفت: سال گذشته به مظنور مقابله وفرهنگ سازی در حوزه اعتیاد 24کارگاه آموزشی ویژه بسجیان، کارکنان وخانوادهای کارکنان و سربازان وظیفه برگزار شد.
عبدالمحمد سعیدی افزود: برگزاری نمایشگاه عکس با موضوع پیشگیری از اعتیاد در 12 مکان تفریحی وگردشگری استان به مدت پنج روز برگزار شده است.
وی از شناسایی باندها و توزیع کنندگان مواد مخدر درشهرستان و معرفی به نیروی انتظامی به عنوان دیگر فعالیت های سپاه قمربنی هاشم (ع) استان یاد کرد وگفت: شناسایی و کنترل نامحسوس مناطق آلوده استان از دیگر برنامه های سپاه استان است.
دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز در این جلسه به افزایش چشمگیر کشفیات مواد مخدر اشاره کرد وگفت: از ابتدای امسال تا کنون 450کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شده است.
سیدقدیر مرتضوی افزود: سال گذشته یک تن و 80 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شد.
وی از برگزاری طرح امید از ابتدای خردادماه به منظور کاهش و مقابله با مصرف مواد مخدر و همچنین حفظ کرامت انسانی خبر داد.
مرتضوی گفت: سال گذشته به منظور گسترش مواد مخدر 200نقطه آلوده استان استان پاکسازی شد که در این زمینه195نفر معتاد، 380نفرخرده فروش و 405نفر نیز توزیع کننده و 13قاچاقچی دستگیر شدند.
وی گفت: هم اکنون استان چهارمحال وبختیاری دو دهم درصد کشفیات مواد مخدر کشور را دارد و جایگاه 28در سطح کشور در زمینه کشفیات مواد مخدر را دارد.
به گزارش ایرنا،در برخی آمار پیشتر اعلام شده بود که چهارمحال و بختیاری در رتبه های پایین جدول بیکاری در کشور قرار دارد.
7360/2097

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X