ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بسته‌بندی صنایع‌دستی موضوع فانتزی نیست نمی‌توان یک شبه معجزه کرد

بهمن نامورمطلق در گفتگو با خبرنگار مهر، بسته‌بندی را یک ضرورت تولیدی، تجاری و ترویجی برشمرد و گفت: برخی گمان می‌کنند که بسته‌بندی صنایع دستی، یک موضوع فانتزی و تشریفاتی است در حالی‌که یک بسته‌بندی خوب به حفظ و نگهداری کالا، صادرات بیشتر و معرفی بهتر کمک می‌کند و ما نمی‌توانیم نسبت به بسته بندی صنایع دستی بی تفاوت باشیم.

معاون صنایع دستی کشور در پاسخ به این که تاکنون چه اقدامات عملی در زمینه افزایش کیفیت بسته‌بندی انجام گرفته بیان کرد: بسته‌بندی، یکی از دغدغه‌های هنرمندان و تولید کنندگان این صنایع دستی است اما ما به طور حتم، نمی‌توانیم در مدت یک سال سیستم بسته‌بندی را عوض کنیم. ماذ پیرو برنامه‌های هیجانی نیستیم و نمی‌گوییم  امسال وضعیت بسته‌بندی درست می‌شود. این طرز فکر جز ضربه زدن به صنایع دستی، منفعت دیگری نخواهد داشت. ما همه‌ این کارها را طی فرآیندی انجام می‌دهیم و امیدواریم به سمت خوبی پیش برویم. برای مثال در نمایشگاه سوغات زیارتی که اخیرا  در مشهد برگزار شد نه تنها بسته بندی ارتقاء پیدا کرده بود، بلکه برخی از شرکت‌ها به طور تخصصی فقط به کار بسته‌بندی پرداخته بودند.

نامورمطلق در ادامه بیان کرد: تفکر من، تغییر یک شبه نیست. نه توان آن را دارم  نه به آن باور دارم. من نمی‌توانم معجزه‌ دولت گذشته را انجام دهم، به همین دلیل معتقدم باید همه چیز، آرام ارام و طی در فرآیندی اتفاق بیفتد. ما امسال و در سومین در نمایشگاه آثار نشان ملی، شاهد افزایش کیفیت آثار نسبت به گذشته بودیم. ما با یک شیب ملایم حرکت می‌کنیم و برنامه‌های هیجانی در زمینه تغییر در تولید و فروش صنایع دستی نداریم.

معاون صنایع دستی کشور با اشاره به اهمیت بسته‌بندی گفت: بی‌تردید یکی از عناصر مهم زنجیره تولید تا مصرف همین بسته‌بندی است که در برندسازی، زیبایی‌شناسی، نگهداری کالا و در نهایت تجاری‌سازی آن نقشی مهم و کلیدی دارد و متاسفانه وضعیت بسته‌بندی صنایع‌دستی در کشور ما مطلوب نیست و همواره به عنوان یکی از نقاط ضعف صنایع‌دستی به حساب می‌آید. اگرچه شرایط امروز نسبت به گذشته بهبود یافته، اما همچنان فاصله زیادی تا رسیدن به نقطه مطلوب باقی است.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده