ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صفر ستاره ایمنی برای رنو کوئید!

اخیرا سازمان ایمنی جهانی NCAP تست‌هایی بر روی پنج خودروی ساخته شده در هند انجام داده است، ولی در عمل شاهد نتایج ناامید کننده و نگران کننده‌ای از این پنج خودروی هندی هستیم که تا حدودی به ما هم مربوط می‌شود، چون قرار است برخی از این خودروها در داخل کشور خودمان هم تولید یا عرضه شود.
نتایج تست خودروهای هندی امروز توسط سازمان جهانی NCAP در دهلی نو اعلام شد و نشان می‌دهد که خودروهای تولیدی در این کشور از سطح ایمنی بسیار پایینی برای سرنشینان بزرگسال برخوردار است. پنج خودرویی که در این تست عملکردی بدون ستاره از خود داشته‌اند، شامل رنو کوئید ، سوزوکی سلریو ، سوزوکی Eeco ، ماهیندرا اسکورپیو و هیوندای ائون می‌شود که دوتا از آن‌ها، یعنی رنو کوئید و سوزوکی سلریو قصد ورود به کشور را دارند و یا حتی گفته شده که احتمال تولید رنو کوئید در سایت‌های خودروسازی کشور برای جایگزین کردنش با خودروی پراید وجود دارد.
در این مقاله مختصر صحبتی در رابطه با رنو کوئید خواهیم داشت، چون برای ما از اهمیت بالاتری هم برخوردار است. گفتنی است که هر 5 خودروی ذکر شده بخصوص رنو کوئید با سرعتی 64 کیلومتر بر ساعتی تست شده‌اند که پس از برخورد صدمات زیادی را به راننده و سرنشینان وارد می‌کند. به عنوان مثال در انتهای مطلب ویدیو مربوط به تست ایمنی رنو کوئید را قرار داده‌ایم که در سرعت 64 کیلومتر بر ساعتی پس از برخورد، بدنه خودرو تا شاسی اصلی جلوی شیشه‌ها جمع می‌شود و براثر نبود ایربگ برای سرنشینان، ضربات سنگینی از سوی آدمک ‌های تست ایمنی به ثبت می‌رسد.
فارغ از ویدیو، سازمان ایمنی جهانی NCAP رنو کوئید با کیسه هوای ایمنی را هم مورد آزمایش قرار داده است، ولی باز هم در کسب حتی یک ستاره ایمنی ناکام مانده است. البته برخلاف دیگر خودروهای لیست، رنو کوئید عملکرد بهتری داشته و تا مرز فروپاشی شاسی پیش نرفته است، ولی باز هم پس از برخورد حتی در سرعت 64 کیلومتر بر ساعت صدماتی جدی به سرنشینانش وارد خواهد کرد.
در خصوص ایمنی سرنشینان کودک با صندلی مخصوص هم سه خودروی رنو کوئید، ماهیندرا اسکورپیو و هیوندای ائون موفق به کسب 2 ستاره ایمنی شده‌اند، ولی خودروهایی نظیر سوزوکی سلریو و سوزوکی ایکو تنها 1 ستاره ایمنی بدست آورده‌اند.
حال سوال اصلی این است که با توجه به عملکرد فوق العاده ضعیف رنو کوئید در این تست که از معتبرترین تست های تصادف جهان است، آیا باز هم چنین خودرویی به بازار ایران راه خواهد یافت؟

[ منبع این خبر سایت خودروبانک می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خودروبانک منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X