ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اختلال در عبور و مرور بین ایران و کردستان عراق از طریق مرز حاج عمران

پارلمان اقلیم کردستان عراق اقدام رانندگان تاکسی در مسدود کردن جاده اربیل به گذرگاه مرزی حاج عمران باعث اختلال در عبور و مرور بین ایران و اقلیم کردستان عراق از طریق این نقطه مرزی شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل ازپایگاه خبری روداو، جاده اربیل به گذرگاه مرزی حاج عمران با ایران توسط رانندگان تاکسی کرد مسدود شده، زیرا آنها می گویند، به دلیل اینکه اتوبوس ها مسافران را از ایران به این منطقه می آورند، کسب و کار آنها کساد شده است.

آنها می خواهند 30 اتوبوس ایرانی که اجازه دارند هر روز به این سوی مرز مسافر انتقال دهند، در مرز متوقف شوند تا مسافران ناگزیر شوند برای طی مسافت در داخل منطقه کردستان عراق از تاکسی های محلی استفاده کنند.

دولت ایران به این اقدام واکنش نشان داده و دیگر در مرز به مردمی که می خواهند از اقلیم کردستان عراق به ایران سفر کنند، ویزا صادر نمی کند.

3 شرکت گردشگری برای انتقال گردشگران از مرز به داخل اقلیم، با دولت اقلیم کردستان قرارداد دارند.

این شرکت ها با استفاده از حدود 30 اتوبوس مسافران را جابجا می کنند.

مالکان این شرکت ها می گویند از اقدام تاکسی داران متضرر شده اند. بخش گردشگری اقلیم کردستان عراق نیز از این موضوع متضرر شده است.

دولت اقلیم کردستان تلاش دارد تا مشکل را به طریقی حل کند.

3 گذرگاه مرزی (حاج عمران، باشماخ و پرویز خان) برای کنترل گذرنامه ها بین ایران و کردستان عراق وجود دارد که به مدت 9 سال دایر بوده اند.

حدود 2 میلیون گردشگر از طریق این گذرگاه های مرزی بین دو کشور تردد می کنند.

انتهای پیام//121

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده