ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ورود عرصه مهاجران غیرقانونی به کارزار انتخاباتی استرالیا دولت استرالیا: مهاجران بی سوادند

به گزارش ایرنا، این محور سخنان 'پیتر دوتون' وزیر مهاجرت استرالیا به عرصه انتخابات این کشور کشید که قرار است 12 تیرماه پس از انحلال مجالس این کشور با فرمان فرماندار کل استرالیا برگزار شود.
امنیت مرزی و مهاجرت از موضوعات داغ سیاسی در استرالیا محسوب می شوند که در انتخابات گذشته این کشور نیز نقش مهمی ایفا کرد و منتج به اتخاذ سیاست هایی شد که براساس آن پناهجویانی که با قایق وارد این کشور می شوند، به بازداشتگاه های دور افتاده در کشورهای 'نائور' و 'پاپوآ گینه نو' منتقل می شوند.
شمار مهاجرانی که به استرالیا سفر می کنند، براساس سیاست های سختگیرانه کانبرا در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکایی کاهش یافته و سازمان ملل این قبیل سیاست های استرالیا را مورد انتقاد قرار داده است.
دولت محافظه کار استرالیا سال گذشته اعلام کرد که 12 هزار پناهجو را از سوریه می پذیرد. از طرف دیگر، حزب کارگر که مخالف دولت فعلی استرالیا محسوب می شود نیز وعده داده است در صورتی که در انتخابات پیروز شود، این سهمیه را تا سال 2025 به 27 هزار نفر افزایش می دهد.
'پیتر دوتون' وزیر مهاجرت استرالیا که سیاست های مهاجرتی وی در سال های گذشته مشخص شده، در سخنانی که تارنمای 'ای.بی.سی' منعکس کرد، گفت: این مهاجران حتی سواد زبان مادری خود را نیز ندارند، چه برسد به انگلیسی. این افراد فرصت های شغلی استرالیا را می گیرند و شکی در این مورد وجود ندارد.
وی افزود: بسیاری از این افراد بیکار می مانند در صف بیکارهای استرالیا قرار می گیرند و هزینه زیادی ایجاد کرده که منطقی نیست.
احزاب مخالف از جمله حزب کارگر و حزب سبزها در واکنش به این اظهارات وزیر مهاجرت استرالیا اعلام کردند می توانند سهمیه مهاجران خارجی در این کشور را تا 50 هزار نفر افزایش دهند.
مخالفان دولت استرالیا معتقدند وزیر مهاجرت این کشور با این بیانات نه تنها به مهاجران توهین کرده، بلکه نقش میلیون ها مهاجر را که کمک آنها باعث وضعیت خوب استرالیا شده نیز نادیده گرفته است.
'مالکوم ترنبول' نخست وزیر استرالیا نیز از اظهارات وزیر مهاجرتش حمایت کرد و گفت که بسیاری از پناهجویانی که به این کشور وارد می شوند، بیسواد هستند.
آساق**241**1611

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X