25 تیر؛ آخرین مهلت فرستادن اثر به جشنوارهٔ‌ «آواها و نواهای رضوی»

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، این جشنوارهٔ موسیقایی که در فاصلهٔ سالروز میلاد خجستهٔ حضرت امام علی بن موسی الرضا (علیه آلاف التحیة و الثنا) تا زادروز مبارک حضرت فاطمهٔ معصومه (سلام الله علیها) برگزار می شود،‌ دارای چهار بخش است، بدین شرح:
الف) آواهای رضوی: این بخش اختصاص دارد به ذاکران و خوانندگان حوزهٔ فرهنگ دینی، با محوریت امام رضا (ع).
ب) نواهای رضوی: در این بخش، اجراهای گروهی یا انفرادی در حوزهٔ موسیقی نواحی یا موسیقی سنتیِ متناسب با معارف دینی، پذیرش و بررسی می شود. طبق فراخوان جشنواره، تنها بهره گیری از سازهای موسیقی سنتی و محلی ایرانی (سازهای زهی، بادی، آرشه یی و کوبه یی) در این بخش مجاز است.
ج) تک نمای فرهنگ رضوی: این بخش تولیدهای موسیقاییِ متناسب با فرهنگ رضوی هنرمندان را در بر می گیرد که می تواند در قالب «آلبوم»، «تک آهنگ» و «نماهنگ» عرضه شده باشد.
در این بخش محدودیتی در استفاده از سازهای موسیقی و سبک های گوناگون موسیقی وجود ندارد.
د) مرور آثار: در این بخش دستاوردهای هنرمندان و ذاکران فرهنگ رضوی، طیّ سال های انقلاب اسلامی مورد ارزیابی قرار می گیرد و از هنرمندان برجسته ای که در این زمینه تولیدهای هنری فاخری داشته باشند، تجلیل خواهد شد.
آخرین مهلت فرستادن اثر به جشنوارهٔ سراسری «آواها و نواهای رضوی»، 25 تیرماه 95 تعیین شده است.
علاقه مندان برای به دست آوردن آگاهی بیش تر دربارهٔ این جشنواره، می توانند با شماره های 88890499 و 88897415 با دبیرخانهٔ جشنواره تماس بگیرند؛ و نیز می توانند به پایگاه اینترنتی http://tehran.shamstoos.ir مراجعه کنند.
فراهنگ**3067**1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «25 تیر؛ آخرین مهلت فرستادن اثر به جشنوارهٔ‌ «آواها و نواهای رضوی»» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X