ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اصولگرایان تغییر نام می دهندپرهیز مجلس دهم از دو قطبی شدن جامعه

حسین نجابت روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره احتمال شکل گیری فراکسیونی به نام مستقلین نیز اظهار داشت: اگر فراکسیون سومی هم تشکیل شود، فراکسیون فرعی خواهد بود، ما در مجلس هفتم سه فراکسیون اصولگرایان، اصلاح طلبان و وفاق داشتیم که فراکسیون وفاق، سو فراکسیون بود و زیر مجموعه فراکسیون اصولگرایان محسوب می شد.

**ممکن است شاهد تشکیل سوفراکسیون ها در مجلس دهم باشیم
این نماینده مجلس ادامه داد: به نظر می رسد عمده فعالیت سیاسی مجلس آینده در این دو فراکسیون اصلی باشد، البته ممکن است سو فراکسیون هایی مانند حامیان دولت، اعتدال و مستقلان شکل بگیرد.
نجابت با تاکید بر این که مجلس آینده باید اولویت کاریش را روی اقتصاد مقاومتی بگذارد، اظهار داشت: مجلس آینده باید مقداری از اقداماتش را بر مسائل سیاست خارجی به خصوص با گرایش منطقه ای بگذارد، اگر ما در این راستا تعیین تکلیف نکنیم که رویکردمان در سیاست خارجی چیست دچار دوگانگی می شویم.
وی خاطرنشان کرد: مجلس باید به شدت از موضوعاتی که باعث دو قطبی شدن کشور می شود پرهیز کند، نباید در مسائل ملی و فراملی عده ای بگویند خوب و عده ای بگویند بد است، این برای کشور سم محسوب می شود ولی در مسائل داخلی هیچ ایرادی ندارد که نظرات مختلف وجود داشته باشد.

**اجتناب از اختلاف فراکسیون های اصولگرایان و اصلاح طلبان در مسائل بین المللی و فراملی
این نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دو جناح در داخل کشور، در مسائل ملی و فراملی و بین المللی، نباید اختلاف سلیقه داشته باشند و باید اتحاد نظر باشد ولی در موضوعات داخلی اختلاف خوب است البته به شکلی که منطقی باشد.
نجابت در مورد تعامل دو فراکسیون اصولگرایان و اصلاح طلبان در مجلس دهم نیز گفت: تعامل همیشه خوب است، ولی معنایش یکدستی نیست، تعامل یعنی در عین رقابت و اختلاف همدیگر را درک کنیم، اختلافات داخلی باعث رشد می شود ولی در مسائل بین المللی کشور را تضعیف می کند.
دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از هشتم خرداد ماه امسال کار خود را آغاز خواهد کرد.
سیام**9121**1429

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده