ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تخفیف بانک توسعه صادرات به صادرکنندگان

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز):  علی صالح آبادی گفت: بانک توسعه صادرات هم اکنون در حال مذاکره با صندوق توسعه ملی است تا با همکاری یکدیگر چارچوب اعطای این خط اعتباری را نهایی کنند.
وی ادامه داد: این خطوط اعتباری بلندمدت است و برای صادرات خدمات فنی مهندسی و به طور عمده برای پروژه های خارج از کشور در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات در مورد تجهیز منابع این بانک نیز گفت: قراردادهای جدیدی به ویژه با صندوق توسعه ملی در حال انعقاد است که بتوانیم از خطوط اعتباری ریالی آن نیز استفاده کنیم.
وی افزود: صندوق توسعه ملی در بخش ارزی نیز برای تامین سرمایه در گردش و کمک به صادرکنندگان آمادگی دارد که در بانک توسعه صادرات سپرده گذاری ارزی داشته باشد.
صالح آبادی یکی دیگر از راه های تجهیز منابع را استفاده از منابع بازار سرمایه اعلام کرد و گفت: برای صادرکنندگانی که نیاز ریالی بالا دارند می توانیم از محل بازار سرمایه تامین سرمایه کنیم.

** اعطای تخفیف به صادرکنندگانی که تسهیلات دریافت کرده اند
مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: بدنبال تفاهم نامه ای که با سازمان مدیریت و برنامه ریزی امضا شده است، صادرکنندگانی که تسهیلات بانک توسعه صادرات را دریافت کرده اند، در پرداخت نرخ سود مشمول تخفیف حداکثر تا 6 درصد می شوند.
وی، کل منابعی که برای این تخفیف ها اختصاص یافته را دو هزار میلیارد ریال بیان کرد و گفت: تخفیف نرخ سود حداکثر تا 6 درصد را سازمان مدیریت و برنامه ریزی پرداخت می کند.
صالح آبادی افزود: سال گذشته تفاهم نامه ای با سازمان مدیریت و برنامه ریزی امضا شد اما به دلیل محدودیت های بودجه ای نتوانستیم از این مبلغ استفاده کنیم.

[ منبع این خبر سایت شمانیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شمانیوز-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده