ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برگزاری همایش اقتصاد مقاومتی استانداران با اسکان در مجلل‌ترین هتل مشهد + تصاویر

 به گزارش مشرق، روزنامه خراسان در ستون یادداشت خود به قلم محمدجواد رنجبر نوشت:

پنج شنبه گذشته، مشهد مقدس میزبان گردهمایی استانداران سراسر کشور با حضور وزیر کشور بود.

بر اساس اعلام رحمانی فضلی وزیر کشور، محور این همایش اقتصاد مقاومتی و مسائل اجتماعی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بود و قرار بود که طرح ها و نظرات مختلف درباره اقتصادمقاومتی با حضور استانداران سراسر کشور به بحث و تبادل نظر گذاشته شود تا در نهایت راهکارهای عملیاتی تحقق اقتصاد مقاومتی جمع بندی و اجرایی شود.در این میان آن چه باعث تعجب شد دریافت اخباری مبنی بر اسکان استانداران ، گاه به همراه  اعضای خانواده در هتل درویشی بود که یکی از مجلل ترین و گران ترین هتل های کشور است.به راستی در سال اقتصاد مقاومتی و در حالی که محور این همایش نیز راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی بوده است، اسکان آقایان بعضا به همراه اعضای خانواده در چنین هتل مجللی چه معنا و توجیهی دارد؟!

برگزاری همایش اقتصاد مقاومتی استانداران با اسکان در مجلل‌ترین هتل مشهد + تصاویر

هرچندمعاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی گفته است که این هتل یکی از حامیان برنامه های مشهد 2017 است  و قرار است هزینه های برگزاری نشست های تخصصی و کارشناسی دراین حوزه را تامین کند و در همین راستا بخشی از هزینه های گردهمایی استانداران کشور در مشهد طی هفته گذشته با حمایت این هتل انجام شد که به همین دلیل کلیه خدمات رایگان و هزینه های اسکان با تخفیف ویژه ای ارائه شد اما اولا هر بنگاه اقتصادی برای هر هزینه ای که می کند تقاضای خودش را خواهد کرد و بهتر بود این هزینه برای امور مهم صورت می گرفت. ثانیا باید توجه داشت که آن چه فراتر از مبلغ هزینه بالای اقامت درهتل وموضوع گران بودن این هتل مطرح است، تاثیر روانی اقامت استانداران دراین گونه  هتل های لوکس برذهن مردم است آن هم همایشی که نام اقتصاد مقاومتی را یدک می کشد.بدون شک وقتی مردم مشاهده می کنند که مدیرانی درسطح استانداران که باید پیشرو دراجرای منویات رهبری مبنی برساده زیستی وپرهیز از اشرافی گری باشند برای اقامت لوکس ترین ها را انتخاب می کنند و درعمل درراستای تجربه اقامت درمسافرت هاهمپای قشر متوسط وحتی ضعیف جامعه  نمی باشند، دچاربدبینی شده  و احساس تافته جدابافته بودن مدیران عالی درذهن آن ها قوت می گیرد.

برگزاری همایش اقتصاد مقاومتی استانداران با اسکان در مجلل‌ترین هتل مشهد + تصاویر

قطعا وزیر محترم کشور براین موضوع صحه می گذارد که مردم عملکرد آن ها رارصد می کنندوزیر ذره بین نقدقرارمی دهند  وگاهی اوقات هزینه بدبینی  مردم به مدیران درنحوه هزینه کرد آن ها ، باارقام میلیاردی ومیلیونی هم قابل جبران نیست.

برگزاری همایش اقتصاد مقاومتی استانداران با اسکان در مجلل‌ترین هتل مشهد + تصاویر

استانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت دراستان ها باید توجه داشته باشند که نگاه مدیران پایین دستی ومردم به نحوه عملکرد آن هاست و چنان چه آن ها ساده زیستی وپرهیز ازتجملات را رعایت نکنند، نمی توان توقع  ساده زیستی مدیران رده متوسط و پایین رامطالبه کرد.

برگزاری همایش اقتصاد مقاومتی استانداران با اسکان در مجلل‌ترین هتل مشهد + تصاویر

قابل توجه این که هتل محل اقامت استانداران دارای  حداقل نرخ اقامت  در اتاق یک نفره و کلاس اقتصادی 290 هزار تومان برای هر شب و در کلاس استاندارد 350 هزار تومان است.

برگزاری همایش اقتصاد مقاومتی استانداران با اسکان در مجلل‌ترین هتل مشهد + تصاویر
در اتاق دو تخته در کلاس اقتصادی 390 هزار تومان برای هر شب و در کلاس استاندارد 490 هزار تومان است ودر اتاق سه تخته در کلاس اقتصادی 490 هزار تومان برای هر شب و در کلاس استاندارد 590 هزار تومان است.اقامت در سوئیت فصل (دو نفر) این هتل هم در کلاس اقتصادی 490 هزار تومان برای هر شب و در کلاس استاندارد 590 هزار تومان است.

حالا حساب کنید که هزینه اقامت 30 استاندار که احتمالا با خانواده یاافراد همراه تشریف آورده بودند ، چقدر می شود!

اقامت در این هتل در حالی انجام می گیرد که مشهد دارای هتل های خوب زیادی است که به خصوص در این فصل با نرخ های بسیار کمتری می توان رزرو کرد و از  تشریفات اضافی کاست.
خوب است دولتمردان بیانات رهبر معظم انقلاب درباره اشرافی گری مسئولان را بازخوانی کنند.
رهبرانقلاب در دیدارجمعی ازمردم گیلان در11 اردیبهشت سال 1380 فرموده اند: "مشی اشرافی گرایانه برای مسئولان کشور، نقطه‌ ضعف به شمار می‌آید." و در دیدار رئیس جمهوری واعضای هیئت دولت وقت در5 شهریور 1380تصریح کردند: "از جمله چیزهایی که روند حرکت به سمت عدالت را در جامعه کند می‌کند، نمود اشرافی گری در مسئولان بالای کشور است."دولتمردان و دیگر کارگزاران امور کشور باید ساده زیست باشند و در شرایطی که بخشی از مردم درگیر مشکلات بی شمار اقتصادی ناشی از رکود هستند، آن ها باید با نزدیک کردن زندگی خود به سطح زندگی عموم مردم (نمی گوییم محرومین جامعه)، همراهی و همدلی خود را به مردم نشان دهند تا پاسخ این اقدام را نیز با همدلی مردم با دولت دریافت کنند.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده