ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نقش فرمانداران در تحقق اقتصاد مقاومتی پر رنگ شود

به گزارش خبرنگار مهر، رقیه نانگیر شامگاه سه شنبه در نشست برنامه ریزی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی دامغان به میزبانی فرمانداری این شهرستان، با تاکید بر اینکه در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی از همه ظرفیت های استانی و شهرستانی بهره خواهیم گرفت، ابراز داشت: همگرایی لازم بین قوای مجریه، مقننه، قضائیه، مردم، ائمه جمعه و جماعات، نخبگان و دانشجویان و بخش خصوصی در استان برای تحقق این مهم ایجاد شده و امروز زمان آن رسیده تا با عزم و اراده جدی و با اعتقاد به مدیریت جهادی اقدام و عمل را در دستور کار قرار دهیم.

اقدام مهمترین مولفه اقتصاد مقاومتی

دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان با بیان اینکه اقدام از مهمترین مولفه های کامل و جامع در تحقق اقتصاد مقاومتی است، گفت: این مهم از برنامه های اصلی و راهبردی در اقتصاد کشور محسوب می شود و فرمانداران ما به عنوان فرماندهان ستادهای اقتصادی در سطح شهرستان های استان باید با شناخت ظرفیت های اقتصادی هر منطقه و برنامه ریزی های اصولی برای تحقق این امر مهم و اساسی اهتمام داشته باشند.

نانگیر با بیان اینکه اجرای اقتصاد مقاومتی زمینه ساز تحول بنیادین در کشور است، افزود: فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی در خط مقدم جبهه اقتصادی قرار دارند و تحقق این مهم اساس جامعه امروز ما و از تاکیدات مقام معظم رهبری است لذا می بایست از تمامی ظرفیت ها برای اجرای درست و صحیح سیاست های اقتصاد مقاومتی بهره گرفت و به رشد و توسعه جامعه و قطع وابستگی کشور به کسب درآمدهای نفتی کمک کرد.

وی افزود: امروز باید فرمانداران و مدیران از سیاست های ملی آگاه باشند و در جلسات ستادهای فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان ها اعلام نظر کنند چرا که اقتصاد مقاومتی یک نظام جدید نیست و همیشه در درون خود باید این مقوله را تقویت کنیم تا در مقابل تحریم ها و فشارهای اقتصادی دشمنان پویا بمانیم.

گفتمان سازی از مولفه های اقتصاد مقاومتی است

فرماندار شهرستان دامغان نیز در این جلسه از گفتمان سازی به عنوان یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی یاد کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی باید به یک موضوع همگانی در سطح جامعه تبدیل شود .

علی اصغر مجد افزود: اقتصاد مقاومتی مدل بومی اقتصاد است و این عمل در اجرای راهبرد توسعه اقتصادی کشور یک نقش مهم و تاثیر گذار داشته و دارد که افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها، جاری شدن فرهنگ قناعت در سطح جامعه و جلوگیری از ریخت و پاش ها از مزایای عملیاتی شدن درست و صحیح آن است.

وی افزود: برای اجرای اقتصاد مقاومتی باید عناوین طرح هایی که با رعایت قانون و با جذب بخش خصوصی می توان آن را اجرایی کرد مشخص و نسبت به واگذاری آنها اقدام شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X