تأثیر مثبت حضور داروسازان بالینی در بیمارستان‌ها

ویزیت رایگان و بیماران شکاف دهان در زاهدان دبیر اجرایی هفتمین همایش داروسازی بالینی ایران - تأثیر مثبت حضور داروسازان بالینی در بیمارستان‌ها را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، منا کارگر - دبیر اجرایی هفتمین همایش داروسازی بالینی ایران با اشاره به اینکه هفتمین همایش داروسازان بالینی ایران از هفتم خردادماه جاری به مدت 3 روز در سالن همایش‌های رازی تهران برگزار می‌شود، اظهار داشت: این کنگره به همت انجمن داروسازی بالینی ایران، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مرکز تحقیقات تجویز و مصرف منطقی دارو از 5 تا 7 خردادماه جاری در سالن همایش‌های رازی تهران برگزار می‌شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران هدف از برگزاری این کنگره را آموزش و ارتقا دانش داروسازان و پزشکان و همچنین ارائه دستاوردهای پژوهشی جدید محققان و پژوهشگران در محورهای گوناگون حوزه دارو درمانی عنوان کرد و افزود: شعار هفتمین همایش داروسازان بالینی «خدمات بالینی داروساز و اهداف ملی سلامت » است و در راستای این شعار کارگاه‌هایی در این همایش سه روزه در نظر گرفته شده که عبارتند از تجویز و مصرف منطقی دارو در بیماریهای خاص، بیماریهای مزمن و در سالمندان؛ همچنین کارگاه‌های تخصصی ویژه داروسازان بالینی نیز در این همایش در نظر گرفته شده است.

کارگر درباره خدمات بالینی دارویی و اهداف ملی سلامت در جامعه گفت: با توجه به اینکه در چشم انداز و برنامه‌های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، یکی از اهداف دولت تدوین و اعمال سیاست‌های نظارتی در زمینه تجویز و مصرف منطقی دارو و همچنین توسعه آموزش‌های عمومی و تخصصی در این زمینه بیان شده است، خدمات داروسازان و حضور آنها در مراکز ارائه خدمت به بیماران، در قالب آموزش در مورد مصرف داروها، فرهنگ سازی در زمینه عدم مصرف خودسرانه تمام داروها به خصوص آنتی بیوتیک‌ها و نیز حضور داروسازان بالینی در بیمارستان‌ها می‌توانند نقش به‌سزایی در دستیابی به این اهداف داشته باشند.

دبیر اجرایی هفتمین همایش داروسازی بالینی ایران پیرامون گروه های هدف و امتیاز بازآموزی در این همایش اظهار داشت : این همایش با 18 امتیاز بازآموزی مداوم پذیرای کلیه داروسازان ، پزشکان می باشد و همچنین دانشجویان داروسازی و پزشکی نیز می توانند از مباحث علمی و کارگاههای همایش و نیز از ارائه پوسترها و سخنرانی های پژوهشی در این همایش استفاده کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تأثیر مثبت حضور داروسازان بالینی در بیمارستان‌ها» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X