ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تأثیر مثبت حضور داروسازان بالینی در بیمارستان‌ها

ویزیت رایگان و بیماران شکاف دهان در زاهدان دبیر اجرایی هفتمین همایش داروسازی بالینی ایران - تأثیر مثبت حضور داروسازان بالینی در بیمارستان‌ها را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، منا کارگر - دبیر اجرایی هفتمین همایش داروسازی بالینی ایران با اشاره به اینکه هفتمین همایش داروسازان بالینی ایران از هفتم خردادماه جاری به مدت 3 روز در سالن همایش‌های رازی تهران برگزار می‌شود، اظهار داشت: این کنگره به همت انجمن داروسازی بالینی ایران، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مرکز تحقیقات تجویز و مصرف منطقی دارو از 5 تا 7 خردادماه جاری در سالن همایش‌های رازی تهران برگزار می‌شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران هدف از برگزاری این کنگره را آموزش و ارتقا دانش داروسازان و پزشکان و همچنین ارائه دستاوردهای پژوهشی جدید محققان و پژوهشگران در محورهای گوناگون حوزه دارو درمانی عنوان کرد و افزود: شعار هفتمین همایش داروسازان بالینی «خدمات بالینی داروساز و اهداف ملی سلامت » است و در راستای این شعار کارگاه‌هایی در این همایش سه روزه در نظر گرفته شده که عبارتند از تجویز و مصرف منطقی دارو در بیماریهای خاص، بیماریهای مزمن و در سالمندان؛ همچنین کارگاه‌های تخصصی ویژه داروسازان بالینی نیز در این همایش در نظر گرفته شده است.

کارگر درباره خدمات بالینی دارویی و اهداف ملی سلامت در جامعه گفت: با توجه به اینکه در چشم انداز و برنامه‌های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، یکی از اهداف دولت تدوین و اعمال سیاست‌های نظارتی در زمینه تجویز و مصرف منطقی دارو و همچنین توسعه آموزش‌های عمومی و تخصصی در این زمینه بیان شده است، خدمات داروسازان و حضور آنها در مراکز ارائه خدمت به بیماران، در قالب آموزش در مورد مصرف داروها، فرهنگ سازی در زمینه عدم مصرف خودسرانه تمام داروها به خصوص آنتی بیوتیک‌ها و نیز حضور داروسازان بالینی در بیمارستان‌ها می‌توانند نقش به‌سزایی در دستیابی به این اهداف داشته باشند.

دبیر اجرایی هفتمین همایش داروسازی بالینی ایران پیرامون گروه های هدف و امتیاز بازآموزی در این همایش اظهار داشت : این همایش با 18 امتیاز بازآموزی مداوم پذیرای کلیه داروسازان ، پزشکان می باشد و همچنین دانشجویان داروسازی و پزشکی نیز می توانند از مباحث علمی و کارگاههای همایش و نیز از ارائه پوسترها و سخنرانی های پژوهشی در این همایش استفاده کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده