ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اجرای طرحهای پژوهشی از اولویت های انجمن آثارو مفاخر فرهنگی است

حسین شاکری روز چهارشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: فعالیت های علمی پژوهشی در حوزه فرهنگ و آثار شخصیت های فرهنگی به تقویت مبانی فرهنگی و نیز معرفی پیشینه غنی فرهنگی کشور کمک خواهد کرد.
وی به برگزاری بزرگداشت مفاخر فرهنگی کشور ابعاد مختلف فرهنگی، علمی و دینی اشاره کرد و افزود: انتشار آثار فاخر چهره های ماندگار کشور از گذشته و معاصر از دیگر برنامه های کاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی است که تاکنون اقدام های خوبی در این عرصه انجام گرفته است.
وی شناسایی و شناساندن مشاهیر و مفاخر کشور را از دیگر برنامه های انجمن آثار و مفاخر کشور دانست و افزود: بزرگداشت منزلت علمی و فرهنگی بیش از 150 نفر از مفاخر کشور تاکنون برگزار شد و هر ماه یک آیین یادمان مفاخر فرهنگی در تهران برگزار می شود.
شاکری تصریح کرد: سوق دادن برنامه های انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور به استانها و برگزاری یادمان شخصیت ها و مفاخر به صورت ملی در هر منطقه در اولویت این انجمن قرار دارد.
وی تصریح کرد: انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور برای برگزاری باشکوه بزرگداشت مقام معنوی مرحوم آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی که از بزرگان حوزه و مجاهدان انقلابی بود، آمادگی دارد.
شاکری برگزاری دومین نشست انجمن آثار مفاخر کهگیلویه وبویراحمد را بیانگر فعالیت این انجمن دانست و افزود: اگر چه انجمن آثارو مفاخر فرهنگی بودجه مشخصی ندارد اما متناسب با برنامه انجمن ها از طریق کمک های برنامه ای وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی از آنها نیز حمایت خواهد شد.
قائم مقام انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور تصریح کرد: ایجاد نمایندگی انجمن آثار و مفاخز فرهنگی به لحاظ نقش تاثیرگذار فرهنگی و علمی این انجمن در برخی کشورها مورد توجه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران در سال 1303 به عنوان قدیمی ترین نهاد فرهنگی کشور تاسیس شده است.
6162

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X