ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اصفهانی ها بضاعتی کامل در هنر نمایش دارند

به گزارش ایرنا، علی مرادخانی عصر سه شنبه در مراسم اردیبهشت تئاتر اصفهان با اشاره به پیشینه تئاتر اصفهان افزود:هنر تئاتر جزو ذات مردم اصفهان است و این خصلت همیشه در اصفهانی ها بوده است.
وی با اشاره به مرحوم ارحام صدر هنرمند فقید تئاتر اصفهان گفت:اصفهانی همه بضاعت ها را در عرصه تئاتر دارد و امیدوارم در آینده بتوانیم از این ظرفیت به شکل بهتر استفاده کنیم.
مرادخانی با بیان اینکه هنراصفهان درطنز و موجزگویی همیشه زبانزد بوده است اظهار کرد: در گذشته همه مردم از نقاط مختلف کشور و حتی گردشگران خارجی تئاتر های ارحام صدررا تماشا می کردند.
وی با بیان اینکه تئاتر اصفهان جایگاه مهمی در تئاتر ایران دارد گفت: تئاتر طنز اصفهان فوق العاده است و در سایر بخش ها نیز از جمله تئاتر کلاسیک نیز اصفهان حرف های زیادی برای گفتن دارد.
وی گفت: درتهران با حمایت سایر بخش ها در گوشه و کنار شهر خانه تئاتر درست کردیم و روزانه بین 80 تا 110 اجرای تئاتر داریم.
وی با بیان اینکه در استان اصفهان نیز باید این فضا ها با کمک سایر بخش ها ایجاد شود افزود: در این راستا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیزحمایت های لازم را انجام خواهد داد.
مرادخانی گفت: در سال گذشته که سال تئاتر در کشوربود توانستیم همه نظرها را به تئاتر معطوف وافراد زیاد را در این زمینه فعال کنیم.
وی افزود: در بخش بین المللی و زیرساخت ها نیز در برخی از استان ها اقدام های مهمی انجام شد که امیدواریم در اصفهان نیز فعالیت هایی انجام شود.
وی گفت: اصفهان خودش می تواند صاحب جشنواره خاص در حوزه تئاتر در سطح ملی باشد و در این زمینه با همراهی و همفکری یک جشنواره ملی برای اصفهان طراحی کنیم چون در تئاتر کشور خاص است .
از سال 1961 و به پیشنهاد انستیتو بین‌المللی تئاتر (ITI)، سالانه روز جهانی تئاتر در تاریخ 27 مارس جشن گرفته می‌شود.
پیام سالانه این روز هر سال توسط یکی از صاحبنظران و هنرمندان عرصه تئاتر انتخاب می‌شود که به تاثیر و تقابل تئاتر در عرصه بین‌المللی اختصاص دارد.
'آناتولی واسیلیو' کارگردان روس و بنیانگذار مدرسه هنرهای دراماتیک مسکو، پیام روز جهانی تئاتر در سال 2016 را نوشته است.
این مراسم با نام جشن اردیبهشت تئاتر ایران هر سال با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات کل ارشاد استان ها در شهرستان های مختلف کشور برپا می شود.
گ/8114/ 6022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده