ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استاندار یزد: پاسخ روابط عمومی ها به مطالب کذب باید ارشادی باشد

به گزارش ایرنا، سیدمحمد میرمحمدی عصر سه شنبه در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی‌ های استان یزد افزود: پاسخ روابط عمومی دستگاهها باید بگونه ای باشد که هر خواننده و بیننده ای از بزرگواری احساس لذت کند و جامعه را به خوبی نسبت به کسی که خبری کذب یا وارونه منعکس کرده متوجه سازد.
وی با بیان اینکه روابط عمومی ها سنگ صبور دستگاه ها و جامعه هستند تصریح کرد: روابط عمومی باید در مقابل نادانی ها تحمل و بردباری داشته باشد.
این مسئول با اشاره به نقش موثر روابط عمومی ها در امور مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خاطرنشان کرد: انسجام، همدلی، همکاری و هم افزایی بین نیروهای داخلی دستگاه سبب ایجاد شادابی و افزایش انگیزه در آنها می شود.
رئیس شورای هماهنگی روابط عمومی های استان یزد فعالیت در روابط عمومی را باتوجه به حساسیت ارتباطات درون و برون سازمانی این حوزه دشوار خواند و گفت: نیروهای روابط عمومی باید دارای ویژگی و جنبه های تخصصی و فنی متناسب با مسئولیت خود باشند.
میرمحمدی با تاکید بر اینکه نباید روابط عمومی را واحدی منفعل از سیستم بدانیم افزود: این حوزه بازگوکننده مسائل واحدهای مختلف به بیرون از سازمان و انعکاس خواسته ها و انتظارات جامعه به مسئولان دستگاه است.
وی به اهمیت ارتباط موثر روابط عمومی ‌ها با رسانه ‌ها و شبکه های ارتباطی از جمله شبکه های مجازی اشاره و اظهار کرد: در این راستا هنر زیادی لازم است، زیرا روابط عمومی ها باید علاوه بر ایجاد تعامل سازنده ، بالنده و رشد یافته، رسانه ها را مورد اعتماد خود بدانند.
استاندار یزد ادامه داد: اگر روابط عمومی با مبنا قرار دادن صمیمیت، اخلاق و صداقت عملکرد مناسبی داشته باشد در مسیر اتحاد ملی و وظایف انسانی برای رسیدن به اهداف متعالی قرار می گیرد.
وی با تاکید بر اینکه فعالیت روابط عمومی ظریف، حساس و ارزشمند است اضافه کرد: روابط عممی ها وظایفی از جمله تبیین سیاستهای کلی و تشریح اهداف نظام و همکاری مردم در راستای منویات مقام معظم رهبری و وعده های دولت بر عهده دارند.
عالی ترین مقام اجرایی استان یزد گفت: روابط عمومی های باید در راستای توسعه مشارکت بخش خصوصی، مهار تورم و فراهم کردن رونق اقتصادی، رصد مطالب و مواضع رسانه ها، شرایط اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه، انعکاس مسائل مهم و ضروری به مسئولان مربوطه و انعکاس واقعیت ها برای اطلاع مردم گام بردارند.
میرمحمدی افزود: مواردی از جمله برجسته کردن نقاط قوت و جبران نقاط ضعف، برگزاری نشست های خبری مدیران و مسئولان، امیدآفرینی و ترویج فرهنگ اسلامی و انسانی باید در روابط عمومی ها مد نظر قرار گیرد.
دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های استان یزد نیز در این نشست با اشاره به فعالیت های اخیر این شورا گفت: برگزاری نشست های تخصصی و آموزشی و جشنواره روابط عمومی های موثر در دستور کار قرار دارد.
عباس ملازینلی با تاکید بر آگاهی یابی سازمانی مسئولان نسبت به نقش مهم روابط عمومی افزود: مسئولان روابط عمومی‌ها از لحاظ تخصص، سوابق و مستندات کاری جایگاه قابل قبولی دارند اما اثرگذاری اندک برخی از آنها در دستگاه ها متبوع قابل بررسی است.
27 اردیبهشت به عنوان روز روابط عمومی و ارتباطات نامگذاری شده است.
7532/8068

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده