ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خدمات بالینی داروسازان در نظام سلامت بررسی می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر منا کارگر دبیر اجرایی هفتمین همایش داروسازی بالینی ایران، گفت: این کنگره به همت انجمن داروسازی بالینی ایران، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مرکز تحقیقات تجویز و مصرف منطقی دارو از ۵ تا ۷ خرداد ۹۵ در سالن همایش های رازی تهران برگزار می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران هدف از برگزاری این کنگره را آموزش و ارتقا دانش داروسازان و پزشکان و همچنین ارایه دستاوردهای پژوهشی جدید محققان و پژوهشگران در محورهای گوناگون حوزه دارو درمانی عنوان کرد و افزود: شعار هفتمین همایش داروسازان بالینی «خدمات بالینی داروساز و اهداف ملی سلامت» است و در راستای این شعار، کارگاه هایی در این همایش سه روزه در نظر گرفته شده که عبارتند از تجویز و مصرف منطقی دارو در بیماری های خاص، بیماری های مزمن و در سالمندان. همچنین کارگاه های تخصصی ویژه داروسازان بالینی نیز در این همایش در نظر گرفته شده است .

کارگر درباره خدمات بالینی دارویی و اهداف ملی سلامت در جامعه گفت : با توجه به اینکه در چشم انداز و برنامه های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، یکی از اهداف دولت تدوین و اعمال سیاست های نظارتی در زمینه تجویز و مصرف منطقی دارو و همچنین توسعه آموزش های عمومی و تخصصی در این زمینه بیان شده است، خدمات داروسازان و حضور آنها در مراکز ارائه خدمت به بیماران، در قالب آموزش در مورد مصرف داروها، فرهنگ سازی در زمینه عدم مصرف خودسرانه کلیه داروها خصوصا آنتی بیوتیک ها  و نیز حضور داروسازان بالینی در بیمارستان ها می توانند نقش به سزایی در دستیابی به این اهداف داشته باشند

دبیر اجرایی هفتمین همایش داروسازی بالینی ایران پیرامون گروه های هدف و امتیاز بازآموزی در این همایش اظهار داشت: این همایش با ۱۸ امتیاز بازآموزی مداوم پذیرای کلیه داروسازان ، پزشکان می باشد و همچنین دانشجویان داروسازی و پزشکی نیز می توانند از مباحث علمی و کارگاههای همایش و نیز از ارائه پوسترها و سخنرانی های پژوهشی در این همایش استفاده نمایند.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده