ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و اقلیم مهم‌ترین سرمایه گردشگری اصفهان

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون الله‌یاری شامگاه سه‌شنبه در مراسم افتتاحیه هشتمین نمایشگاه گردشگری اصفهان همراه با منتخبین صنایع‌دستی که در محل دایمی نمایشگاه‌های اصفهان در حال برگزاری است، اظهار داشت: این هفته مناسبت‌های فرهنگی فرخنده‌ای همچون روز بزرگداشت فردوسی و خیام را پشت سر گذاشتیم و آغاز هفته میراث‌فرهنگی و روز جهانی موزه نیز با آغاز هشتمین نمایشگاه گردشگری همزمان شده است که این تقارن را به فال نیک می‌گیریم.

وی با بیان اینکه اصفهان شهری با جایگاه بسیار ویژه و بین‌المللی است، افزود: اصفهان برند گردشگری ایران است و در حوزه میراث‌فرهنگی از کانون‌های فرهنگی و تمدنی است ضمن اینکه به عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی مطرح است که اکنون تنها دو شهر جی‌پور و اصفهان در دنیا این عنوان را دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان با بیان اینکه این افتخارهای ارزشمند میراثی است که حاصل سخت‌کوشی مردم این خطه و دیار است، ابراز داشت: پاسداشت میراث اصفهان در واقع قدردانی از خردورزی، ابتکار و خلاقیت مردم ایران زمین است که با همه سختی‌های دوران‌های مختلف تاریخی آثاری خلق کردند که دوست‌داران هنر در ایران، اصفهان و عاشقان هنر در جهان به عنوان نگین انگشتری ایران بزرگ به آن افتخار می‌کنند.

وی ادامه داد: اگر قرار است محور توسعه استان گردشگری باشد مهم‌ترین داشته‌های ارزشمند اصفهان در این راستا ابتدا میراث فرهنگی ارزشمند اصفهان، دوم صنایع دستی و سوم اقلیم  است و در درجه بعدی سایر ظرفیت‌های بی‌بدیل استان پهناور اصفهان مطرح می‌شود.

الله‌یاری با طرح این مطلب که اقلیم‌های مختلف در سرتاسر اصفهان قابل مشاهده است، گفت: بدین ترتیب هر گردشگری با هر نوع ذائقه‌ می‌تواند آنچه طالب آن است را در اصفهان به دست آورد.

بخش عمده ارزش‌های جهانی در نصف جهان نهادینه شده است

وی اضافه کرد: شاید اصفهان را از این بُعد نصف جهان نامیده‌اند که بخش عمده ارزش‌های جهانی در آن قابل مشاهده است و همه اینها وظیفه و رسالتی بر دوش ماست که با تکیه بر این سرمایه‌های کهن در راستای توسعه، پویایی و پیشرفت کشور گام برداریم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان با بیان اینکه رویدادهای مختلفی در عرصه گردشگری در اصفهان تاکنون انجام شده اما نیازمند توجه بیشتر در این راستا هستیم، گفت: افزایش کیفیت خدمات گردشگری از جمله مسایلی است که باید توجه کافی به آن انجام شود.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه گردشگری در اصفهان اظهار داشت: اگر فلسفه نمایشگاه معرفی اصفهان باشد کار بزرگی انجام نداده‌ایم چراکه این کار پیش از این نیز انجام شده است بلکه لازم است خدمات، امکانات و ظرفیت‌های فراهم شده معرفی شود.

ظرفیت‌های صنایع‌دستی اصفهان در راستای کیفیت خدمات گردشگری

الله‌یاری با بیان اینکه از مشخصه‌های این نمایشگاه حضور بخش صنایع دستی است، تاکید کرد: کار ما در این نمایشگاه این نیست که با ایجاد غرفه‌هایی مصنوعات هنرمندان اصفهانی ارائه شود بلکه ظرفیت صنایع‌دستی در ارتقای سطح و کیفیت خدمات گردشگری به نمایش درآمده است.

 وی ادامه داد: این مطلب را به فال نیک می‌گیریم که نشان می‌دهد بحث میراث و صنایع دستی با وجود همه ارزش‌های فرهنگی و تمدنی به سمت کاربردی شدن، توسعه و بازار رخ می‌نماید و آغاز راهی برای حرکت به سمت آینده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X