ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

واحدهای تولیدی یزد با ظرفیت زیر 100 نفر اشتغال حمایت می‌شوند

محمدرضا علمدار یزدی رئیس کل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد مدیرکل صنعت، معدن و تجارت یزد گفت: واحدهای تولیدی با ظرفیت اسمی زیر ۱۰۰ نفر اشتغال پس از بررسیهای لازم، حمایت می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدرضا علمدار یزدی شامگاه سه شنبه در سومین جشنواره تجلیل از حامیان حقوق مصرف کنندگان استان یزد اظهار داشت: در دهه‌های گذشته، اقتصاد جهان به گونه‌ای بود که تمامی توجهات و نگاه‌ها به سمت تولید کننده و طرف عرضه بود.

وی افزود: در آن زمان اقتصاددانان معتقد بودند که اقتصادی موفق است که تولید در آن بیشتر باشد اما با وقوع بحران بزرگ اقتصادی، عالمان اقتصاد و مجریان سیاست توجه خود را معطوف به مصرف کننده کردند.

علمدار یزدی بیان کرد: در اقتصاد 50 سال اخیر دنیا، مجموعه عاملان اقتصادی به این نتیجه رسیدند که تولید بدون بازار و مشتری نتیجه‌ای ندارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: مصرف کالای داخلی موجب تقویت اقتصاد کشور در سطح بنگاه‌ها و افزایش توان رقابتی آنها با رقبای خارجی می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین این موضوع سبب می‌شود که منابع کشور صرف خرید کالاهای خارجی نشده و به تقویت اقتصاد کشور بپردازند و به گونه‌ای هر عضو جامعه در این زمینه توسعه اقتصاد کشور سهیم شود.

علمدار یزدی بیان کرد اگر به دنبال صادرات غیر نفتی هستیم و می‌خواهیم کالای قاچاق وارد کشور نشود، باید به خواسته‌های مصرف کننده توجه کنیم و کالا و خدمتی که عرضه می‌کنیم با مشابه خارجی آن توان رقابت داشته باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد در ارتباط با حقوق و خواسته‌های مصرف کننده گفت: حقوق مصرف کننده حقوقی است که کلیه عرضه کنندگان کالا و خدمات از حیث کیفیت و کمیت باید رعایت کنند.

وی در ارتباط با خواسته‌های مصرف کننده گفت: رعایت کیفیت نخستین خواسته مصرف کننده است، این موضوع صرفا علامت استاندارد نیست چرا که استاندارد کف کیفیت است و ما باید خود را به سقف آن برسانیم.

علمدار یزدی تصریح کرد: خدمات پس از فروش دیگر خواسته مصرف کننده است که باید به صورت جدی به آن توجه شود، چرا که این موضوع منجر به سوددهی بنگاه هم می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد بیان کرد: رعایت وقت و زمان تحویل کالا، ارائه تسهیلات پرداخت مناسب، مشتری‌مداری و برخورد مناسب، قیمت مناسب و معقول را از دیگر درخواستهای مصرف کنندگان دانست.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X