ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جمع‌آوری بیش از 2300 معتاد خیابانی در فاز دوم جمع‌آوری معتادان

مدیرکل بهزیستی استان تهران در تشریح اقدامات صورت گرفته در فاز دوم جمع‌آوری معتادان خیابانی، اظهار کرد: 2378 نفر در فاز دوم این طرح جمع آوری شده که حدود 1800 نفر آنان در 55 مرکز بهبودی و اقامتی میان مدت سازمان بهزیستی ساماندهی شدند.

احمد دلبری در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، ضمن بیان آنکه چالش اصلی استان تهران "اعتیاد" است گفت: اعتیاد در حال حاضر به عنوان معضل اصلی استان تهران شناخته می‌شود و این در حالیست که مسأله معتادان خیابانی موسوم به ماده 16 که تعداد آنها بر اساس آمارهای غیررسمی به 10 تا 15 هزار نفر می‌رسد نیز مشکلات بسیار زیادی را برای استان به وجود آورده است به طوری که بهزیستی ورود جدی به این عرصه داشته و در جهت کنترل آنها اقدام می‌کند.

وی در ادامه تصریح کرد: بهزیستی استان تهران در 24 آذرماه سال 1394 در دو مرحله 4403 نفر معتاد خیابانی را از سطح استان جمع‌آوری و3389 نفر آنها را پس از طی مراحل غربالگری به 109 مرکز بهبود اقامتی میان‌مدت بهزیستی ارجاع داد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در ادامه ضمن تاکید برآنکه تمامی این افراد به وسیله پزشکان و مددکاران غربال می‌شوند و اینطور نیست که این معتادان را از کف خیابان یکسره و مستقیم به مراکز ترک اعتیاد منتقل کنیم اظهار کرد: فاز دوم این طرح نیز از 9 اردیبهشت ماه به دستور دادستان تهران آغاز شده و تا کنون 2378 نفر در فاز دوم آن جمع آوری شده که حدود 1800 نفر آنان در 55 مرکز بهبودی و اقامتی میان مدت سازمان بهزیستی ساماندهی شدند.

دلبری در ادامه ضمن بیان آنکه در مراکز اقامتی بهزیستی تیم‌های پزشکی، قاضی، تیم خدمات نظافتی حضور دارند و این مراکز از سوی سازمان بهزیستی، ستاد مبارزه با مواد مخدر و دادگستری نظارت می‌شوند افزود: تست اعتیاد 528 نفر از این معتادان به دلایل مختلف از جمله بیماری‌های روانی و کهولت سن منفی بوده و 165 نفر نیز اتباع خارجی و بیگانه بودند و به این ترتیب به مراکز بهبودی و اقامتی میان مدت بهزیستی وارد نشده‌اند.

وی در ادامه وضعیت استان تهران را در خصوص اعتیاد نامناسب دانست و گفت: استان تهران در خصوص رشد و شیوع اعتیاد وضعیت مناسبی ندارد به همین دلیل اقدامات جدی‌تری را می‌طلبد به طوری که بر اساس آمارهای غیررسمی 10 تا 15 هزار معتاد خیابانی در استان تهران حضور دارند که از این تعداد 60 درصد از سایر استان‌ها به تهران مهاجرت کرده و 10 درصد آنان نیز زنان هستند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در پایان ضمن تأکید بر آنکه بهزیستی به تعهدات خود در این طرح پایبند است،‌ عنوان کرد: بهزیستی برای اجرای صحیح این طرح از تمام توان خود استفاده خواهد کرد و امیدواریم با این اقدامات دیگر شاهد بازگشت معتادان از مراکز به کف جامعه و خیابان نباشیم.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده