ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اهدای عضو جوان گرگانی زندگی بخش چند نفر شد

زهرا شرکت اردبیلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: حامد یوسفی جوان 25 ساله گرگانی بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود که پس تائید کادر درمانی و پیگیری های لازم، خانواده اش با گذشت و بزرگواری راضی به اهدا اعضای بدن او به بیماران نیازمند شدند.
به گفته وی، این جوان از اهالی روستای هاشم آباد از توابع شهرستان گرگان (نزدیک ترین روستا از حوزه غرب به گرگان) بود که هم اینک اعضای بدن او به چند بیمار پیوند زده شده است.
وی تصریح کرد: بعد از گرفتن رضایت خانواده مرحوم یوسفی و گزارش آن به تهران، بلافاصله تیم متخصص از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به گلستان سفر کرد و کار انتقال به تهران برای عمل پیوند، انجام شد.
شرکت اردبیلی گفت: در یکی از بیمارستان های تهران 2 کلیه، کبد و قسمت هایی از قلب و نسوج مرحوم یوسفی به بیماران نیازمند که در صف انتظار قرار دارند، پیوند زده شد.
مسوول شناسایی و هماهنگی اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی گلستان افزود: این اولین مورد مرگ مغزی طی سال جاری در استان است که خانواده راضی به اهدای اعضای بدن فرزند خود به بیماران شدند.
وی اضافه کرد: در نیمه دوم سال گذشته تعداد 10 مورد پیوند اعضای کسانی که بر اثر حوادث مختلف دچار مرگ مغزی شده اند در استان انجام شد، که یک مورد فرد کارت اهدای عضو داشت و مابقی با موافقت و رضایت خانواده بود.
شرکت اردبیلی در خصوص آمار گلستانی های داوطلب اهدای عضو گفت: سایت نام نویسی دریافت کارت متمرکز است و آمار استانی در این زمینه وجود ندارد.
وی همچنین گفت: کسانی که داوطلب اهدای عضو پس از حوادث منجر به مرگ مغزی، هستند از منظر اجتماعی و دینی جایگاه والا و انسانی دارند، زیرا زندگی بخش چندین نفر می شود.
مسوول شناسایی و هماهنگی اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی گلستان از خانواده هایی که به هر دلیل عزیز آنان دچار مرگ مغزی می شود درخواست کرد که با گذشت و بزرگواری، زمینه نجات جان چند نفر دیگر را فراهم کنند.
3014/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده