ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گردشگری اجتماع محور با پیاده روی در بوهوما

بنگاه گردشگری پیاده روی روستای بوهوما یک ابتکار عمل گردشگری اجتماع محور است که هدف از آن متنوع ساختن فعالیت های گردشگری در بوهومای اوگاندا است.

بنگاه گردشگری پیاده روی روستای بوهوما یک ابتکار عمل گردشگری اجتماع محور است که هدف از آن متنوع ساختن فعالیت های گردشگری در بوهومای اوگاندا است تا فرصت های تولید درآمد برای جامعه محلی را افزایش دهد. پیاده روی روستایی بین سال 2001 تا 2004 توسط سازمان غذا و کشاورزی (فائو) سازمان ملل راه اندازی شد. هدف کلی فائو ایجاد «بنگاه های کوچک مقیاس ماندگار برای تهیه درآمد اضافی جوامع محلی بود در حالی که انگیزه های مدیریت منابع طبیعی پایدار در سایت میراث جهانی بویندی فراهم کند.»

عناصر اصلی گردشگری اجتماع- محور از بنگاه گردشگری پیاده روستایی شامل مشارکت محلی در مدیریت بنگاه و همچنین توزیع مستقیم منافع در بین اعضای جامعه بود. پیاده روی تقریبا سه ساعته در نزدیک ورودی بوهوما به پارک ملی غیرقابل نفوذ بویندی طول می کشد. این شامل توقف هایی در خانواده های محلی است که گردشگران می توانند رویدادهای فرهنگی و جذابیت های مناظر را ببینند. این بنگاه قصد جذب کردن میانگین 150 گردشگر در ماه را دارد (نیمی از میانگین تعداد گردشگران تقریبی که از پارک ملی رخنه ناپذیر بویندی دیدن می کنند.)

اهداف:

ایجاد درآمد اضافی برای خانوارایجاد اتحادهای راهبردی در بین بنگاه های جامعه محلی و سمن ها، نهادهای دولتی و شرکت های بخش خصوصی.توسعه محصولات دوستدار محیط زیست.

 

منابع و فعالیت ها:

محصول اصلی بوم گردش قدم زدن از میان روستاهای بوهوم است. پس از نقشه گذاری موجودی کالای طبیعی و فرهنگی سایت، منابع با حذف آنهایی که بهره برداری پرریسک یا هزینه داشتند کوتاه گردید. مسیر و برنامه پیاده روی شامل نمایش صنایع دستی محلی، آبشار، کشتزار چای، سایت نمایش عمل آوری موز، درمان محلی با داروی سنتی، مدرسه محلی، تماشای پرندگان در منطقه ممنوعه جنگل برای رشد درخت، سایت عمل آوری یک نوشیدنی محلی و یک سایت موسیقی باتوا و اجرای نمایش.

 

منافع

افزایش درآمد برای جامعه محلی ( به عنوان مالکان، راهنمایان تور و خانوارها)افزایش ظرفیت فردی از طریق برنامه های آموزش منظم (گردشگری، ارتباطات، فناوری)مبادله بین فرهنگی با فرهنگ های متفاوتافتخار محلی، حس مالکیت و شمولیتبهبود سطح زندگی برای ساکنان محلی (مثل بهبود بهداشت)آگاهی محلی و تمایل به حفظ منابع طبیعی

درس های آموخته شده

اهمیت تکثیر در مشارکت (جامعه محلی، سمن ها، بخش های خصوصی و عمومی)نیاز به بازاریابی کارآمد و کیفیت خدمت بالا برای پایداری اقتصادیاهمیت آموزش برای ظرفیت سازینیاز به پایش و پشتیبانی برای مدیریت مناسب درآمدها

 

منبع: کتاب گردشگری اجتماع محور، یافتن تعادل و تعیین مسیر برای آینده

نویسنده دی.ای.تسجی، کلی.جی.سمراد، سمیح اس.ییلماز

مترجم: دکتر جعفر خیرخواهان

 

[ منبع این خبر سایت دنیای سفر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت دنیای سفر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X