ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جام جهانی کشتی فرنگی شیراز قزاقستان با کشتی گیران دارای مدال شرکت کرده است

به گزارش خبرنگار ایرنا، مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی که از سال 1980 آغاز شده است در آن تیم های شرکت کننده به صورت تیمی با هم پیکارمی کنند.
تیم هایی می توانند دراین مسابقات شرکت داشته باشند که جزو هشت تیم برتر رده بندی اتحادیه جهانی کشتی قرار گرفته باشند از این رو تیم های ایران، روسیه، جمهوری آذربایجان، ترکیه، اوکراین، بلاروس، قزاقستان و آلمان در سی و چهارمین دوره این رقابت ها شرکت دارند.
بر اساس قرعه کشی صورت گرفته، تیمهای روسیه، بلاروس، آلمان و قزاقستان درگروه یک قرار دارند و ایران، آذربایجان، اوکراین و ترکیه هم در گروه دوم با هم پیکارمی کنند و بنظر می رسد قزاقستان در گروه یک حریف سختی برای تیم های روسیه، بلاروس و آلمان باشند.
پیش از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی بسیاری از کشتی گیران قزاقستان در ترکیب تیم ملی اتحاد جماهیر شوروی کشتی می گرفتند و با توجه به قدرت بدنی بالا که خاص آن منطقه جغرافیایی است کشتی گیران این خطه تاثیر زیادی در پیروزی های تیم شوروی داشتند و در جام سی و چهارم هم با 12 ورزشکار صاحب عنوان جهان و آسیایی که اکثر جوان هستند شرکت دارند .
طی 33 دوره برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی، تیم روسیه درمجموع با کسب 18عنوان قهرمانی (12 بار با نام اتحاد جماهیر شوروی و 6 بار با نام روسیه)، هشت نایب قهرمانی و یک عنوان سومی، پُرافتخار ترین تیم این رقابت هاست.
همچنین تیم کوبا با چهارعنوان قهرمانی،پنج نایب قهرمانی و دو مقام سومی در جایگاه دوم قراردارد و تیم ایران هم با چهار مقام قهرمانی، دو نایب قهرمانی و سه مقام سومی، رده سوم را به خود اختصاص داده است.
*آناتولی کوسلف نخستین فرنگی کار قزاقستان درالمپیک است
آناتولی کولسف در المپیک 1964 توکیو نخستین مدال تاریخ کشتی فرنگی قزاقستان در المپیک را کسب کرده است.
این تیم تنها یک بار در سال 2003 میزبان بیست و یکمین دوره این رقابت ها بوده که پس از تیم های روسیه ،نایب قهرمان شد و گرجستان هم به مقام سوم رسید.
یک نایب قهرمانی، یک چهارمی، دو مقام پنجمی، دوعنوان ششمی و یک عنوان هشتمی حاصل کار تیم کشتی فرنگی قزاقستان درمسابقات جام جهانی کشتی فرنگی است و در دوره گذشته (سی و سومین ) این رقابت ها که به میزبانی ایران برگزار شد شرکت نداشت .

* ترکیب تیم قزاقستان برای حضور در مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی 2016 شیراز:

روسلان آیتمگنوف و میرامبک آیناگولوف که مدال برنز آسیا را دارد در وزن 59 کیلوگرم به روی تشک می روند .
در وزن 66 هر سه کشتی گیر شرکت کننده دارای مقام هستند که می توان به ماگومد چوهالوف، دارنده نقره جوانان جهان، آسخات ژانابیروف، دارنده نقره آسیا و دمیو ژاداریف که مدال برنز آسیا را دارد، اشاره کرد.
دارخان بایاختموف در وزن 71 کیلو گرم که مقام پنجم المپیک 2008 و نقره بازی های آسیایی را دارد به عنوان نفر اول این وزن معرفی شده و نورجان ندیراف هم بدون عنوان رسمی کشتی گیر دیگ این وزن است و در 75 کیلوگرم هم دوسجان کارتیکوف با برنز جهان و طلای آسیا نفر اول این وزن است ،میراس بارشیلیکوف و ماخات یریژیپوف که نقره آسیا رادارد هم دوکشتی گیر دیگر این وزن هستند.
در 80 کیلو گرم نیز آسخات دلمحمداف که پنجم جهان و سوم آسیا را دارد همراه با ژاسولان کوشانوف با برنز آسیا به مصاف حریفان خود می روند و در 85 کیلوگرم قزاق ها از بازیکنانی سود می برند که هیچ کدام دار یعنوان نیستند که می توان به حسین موتسوگولوف، عظمت کاستوبایف و دانیال گاجیف اشاره کرد.
در 98 کیلوگرم ،یرولان ایسکاکوف با برنز بازی های آسیایی و علیم خان سیزدیکوف و ژاناربک کابدولوف که عنوانی ندارند شرکت دارند و 130 کیلگرم هم قزاق با کشتی امده اند که داری مقام هستند که می توان نورماخان تینالیف که برنز جهان ، طلای بازیهای آسیایی و قهرمانی آسیا را دارد و دامیر کوزمبایف با برنز آسیا اشاره کرد .
7368/ 5054

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده