ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

«الینا» قربانی احتمالی بیماری نادر

مدیر مرکز آموزشی و درمانی فوق تخصصی کودکان شهید آیت‌الله طالقانی گرگان در خصوص مرگ مغزی کودک شش ساله گرگانی گفت: احتمال داده می‌شود الینا فروتن دچار یک بیماری مادرزادی بوده باشد. ایرنا: دکتر حمید حق شناس درباره پرونده الینا گفت: در 15 روز گذشته اقدام‌های مختلفی برای الینا انجام شد که به سبب برخی مصالح و حساسیت‌ها نمی‌توان همه آنها را بیان کرد. از دیگر سو منتظر اعلام نهایی نتیجه کارشناسی تیم پزشکی اعزامی از تهران و رأی دادگاه هستیم.

وی بیان کرد: هنوز نمی‌دانیم مسأله و مشکل اصلی الینا چیست اما یکی از پزشکان متخص
ص گوش، حلق و بینی در آخرین بررسی خود اعلام کرده است بیمار به نوعی ناهنجاری مادرزادی (آنامالیرا) مبتلا بوده که البته باید این نظریه هم به صورت دقیق بررسی شود.

دکتر حق‌شناس اظهار کرد: همچنین به اعتقاد این متخصص «پارگی سینوس پری فرم» در عمل جراحی صورت گرفته روی الینا در دنیا نادر است که این هم نیاز به بررسی تخصصی و نظر دیگر پزشکان دارد. ما در بیمارستان جمع بندی‌های خود را انجام داده‌ایم و گزارش آن به مراجع مختلف ذیربط ارسال شده است در ضمن نمایندگان و پزشکان معتمد آن نهادها بر بالین کودک حاضر شده و معاینات تخصصی خود را در بخش‌های مختلف ضمیمه پرونده کرده‌اند.

حق‌شناس ادامه داد: از زمانی که کودک در بیمارستان دچار مشکل شد مقامات قضایی، شخص وزیر بهداشت و معاونین وی وارد موضوع شدند ضمن اینکه هیأت کارشناسی وزارت متبوع پس از بررسی دقیق پرونده و شنیدن صحبت‌های خانواده، پزشکان، کادر درمان و پرستاران در یک جلسه شش ساعته داده‌های خود را جمع بندی کرد.

وی با ابراز گلایه از برخی اطرافیان بیمار که مسأله را به سمت و سوی دیگری سوق دادند، اظهار داشت: با در نظر گرفتن شرایط کنونی و ضرورت وجود فضای آرام برای تمرکز تیم پزشکی و برای پرهیز از دامن زدن به جو ایجاد شده از ذکر سایر موارد هم خودداری می‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: مشکل پیش آمده شاید در هر عمل پزشکی رخ دهد و رسانه‌ای کردن آن به نحوی که صورت گرفت، باعث شد تا برخی رسانه‌های بیگانه در جهت تشویش اذهان عمومی به آن دامن بزنند.

مدیر بیمارستان طالقانی گرگان با بیان اینکه به دنبال آن هستیم که متخلف یا متخلفین در پرونده الینا مجازات شوند؛ در خصوص هزینه‌های بستری گفت: اینکه گفته می‌شود شبی پنج میلیون ریال هزینه بستری الینا است شایعه‌ای بیش نیست.

حق شناس در خصوص صدور برگه ترخیص پیش از عمل گفت: این یک مسأله طبیعی است که پزشک با توجه به ساده بودن عمل لوزه و برای تسهیل در امور ترخیص برگه مربوطه را صادر کرده اما در انتهای آن مواردی از قبیل استفاده داروها و در صورت بهبودی ترخیص شود مورد تأکید واقع شده است.

وی یادآور شد: عارضه‌ای صورت گرفته و ما در حدی نیستیم (صلاحیت نداریم) که وجود قصور یا تقصیر پرونده را مشخص کنیم.

وی گفت: اکنون مرجع قضایی، سازمان نظام پزشکی، دادگاه نظام پزشکی و معاونت درمان وزارت بهداشت در حال بررسی پرونده هستند و منتظر جواب هستیم به همین دلیل نمی‌توانیم در خصوص پزشکان و کادر درمانی تصمیمی بگیریم.

مدیر مرکز آموزشی و درمانی فوق تخصصی کودکان شهید آیت‌الله طالقانی گرگان در ادامه گفت: سالانه بیش از سه هزار عمل جراحی در این مرکز صورت می‌گیرد و رخ دادن چنین حادثه‌ای بسیار نادر است و نباید زیاد به آن دامن زده شود و بهتر است سایر جوانب و کارهای خوب انجام شده را هم بیان کرد.
حق شناس افزود: به عنوان مثال روز شنبه گذشته کودک 14 ماهه شیرخوار که در یکی از روستاهای شرقی گرگان به داخل چاه عمیق 20 متری آب سقوط کرده بود با وضعیت بدحال به بیمارستان منتقل شد که با انجام عملیات احیا توسط کادر مجرب درمانی از مرگ حتمی نجات یافت.
 

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X