ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کلینتون و سندرز آرای کنتاکی را تقسیم کردند

 به گزارش مشرق، با روشن شدن نتایج انتخابات درون حزبی در ایالت کنتاکی، کلینتون و سندرز، هر یک 25 رای ایالتی را از آنِ خود کردند. در این ایالت، برنی سندرز 46 درصد از آرا و کلینتون نزدیک به 47 درصد از آرا را به دست آورد.

بدین ترتیب، با احتساب حق رای مقام های حزب دمکرات، هیلاری کلینتون برای کسب عنوان نامزدی حزبش تنها به 118 رای ایالتی دیگر نیاز دارد و ایالت اورگان نیز که انتخاباتش در حال برگزاری است، می تواند 74 رای ایالتی را به اندوخته نامزدها اضافه کند.

سندرز برای اینکه بتواند نامزد نهایی حزبش شود، اکنون باید دستکم 88 درصد از آرای انتخاباتی در ایالت های باقی مانده را کسب کند.

'سندرز' از نظر فکری به اندیشه های چپ و سوسیالیستی گرایش بیشتری دارد و با توجه به اینکه حزب دمکراتِ آمریکا به طور کلی، جناح چپ در حکومت این کشور را تشکیل می دهد، 'کلینتون' را می توان وابسته به چپ میانه دانست.

سیاه پوستان آمریکایی به صورت گسترده ای از نامزدی هیلاری کلینتون پشتیبانی می کنند و نتایج انتخابات درون حزبی دمکرات ها نیز تا اینجای کار، با جمعیت رنگین پوستان در هر ایالت، نسبتی مستقیم داشته است. سیاه پوستان، 13 درصد از کل جمعیت آمریکا را تشکیل می دهند، اما جمعیت این گروه در کنتاکی و اورگان، به ترتیب، هشت درصد و دو درصد است. بنابراین دو ایالت یادشده، چالشی بزرگی برای کلینتون به شمار می رود. بر اساس نظرسنجی ها، 'سندرز' در اورگان از بخت بیشتری برای پیروزی برخوردار است.

انتظار می رود نتایج انتخابات اورگان که به دلیل قرار گرفتن در غرب آمریکا دیرتر آغاز شده بود، تا ساعاتی دیگر مشخص شود. در اورگان، انتخابات درون حزبی جمهوری خواهان نیز با حضور تنها نامزد این حزب، دونالد ترامپ، در حال برگزاری است.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-پربازدیدها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده