ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

واحدهای فاقد امکان رقابت سرمایه‌های خود را بلااستفاده رها نکنند

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد میرمحمدی سه شنبه شب در سومین جشنواره تجلیل از حامیان حقوق تولیدکننده و مصرف کننده استان یزد اظهار داشت: بسیاری از واحدها در استان یزد به دلایل مختلف امکان رقابت در بازار با رقبای خود را ندارند و این امر سبب شده تولید آنها متوقف شود.

وی عنوان کرد: وقتی امکان فروش برای این واحدها فراهم نباشد، تولید توجیه اقتصادی ندارد بنابراین بسیاری از سرمایه گذاران در چنین وضعیتی کارخانه های خود را تعطیل کرده و سرمایه گذاری خود را بلا استفاده رها کرده اند.

میرمحمدی تاکید کرد: این واحدها توان و ظرفیت خود را در سایر رشته ها بررسی کنند و در زمینه ای دیگر با تحقیق و بررسی و انجام کار کارشناسی وارد شوند و اجازه ندهند سرمایه هایشان بلا استفاده باقی بماند.

اتکای واحدهای صنعتی به دولت نباشد

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه واحدهای تولیدی و صنعتی نباید اتکای چندانی به دولت داشته باشند، افزود: دولت تنها باید در موارد لزوم حمایت‌های مقطعی انجام دهد و اتکای صنعتگران و تولیدکنندگان باید به ظرفیت های خودشان باشد.

میرمحمدی بیان کرد: در غیر این صورت اگر دولت نتواند در مقطعی حمایتی از واحد صنعتی انجام دهد، آن واحد به زمین خواهد خورد بنابراین حمایت های دولتی نمی توانند در درازمدت نتیجه بخش باشد.

تولید بر اصل مشتری مداری استوار باشد

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه در تولید محور اصلی باید مشتری‌ مداری باشد، اظهار داشت: واحدهای تولیدی و صنعتی زمانی موفق خواهند بود که تولیدات خود را با سفارش مشتری انجام داده و اصل مشتری مداری را مدنظر قرار دهند.

میرمحمدی عنوان کرد: اگر تولید کننده تولید کند و بعد به دنبال مشتری باشد از کار عقب خواهد ماند و متضرر خواهد شد.

استاندار یزد، رمز موفقیت در تولید کشورهای پیشرفته صنعتی را سنجش نیاز مشتری، کیفیت تولید، برندسازی و قیمت مناسبت برشمرد و افزود: قیمت باید مناسب و تنوع باید بالا باشد تا بتوان محصول را به بازارهای مختلف عرضه کرد.

تولیدکنندگان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی حرکت کنند

وی تصریح کرد: اگر کیفیت محصول بالا و قیمت آن مناسب باشد، آنگاه از مصرف ‌کننده حمایت کرده ‌ایم اما اگر مشتری ناچار باشد کالای نامرغوب را از روی ناچاری خریداری کند، حق مشتری مدنظر قرار نگرفته است.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: دولت در مبحث اقتصاد مقاومتی اقداماتی انجام داده و راه‌هایی را گشوده است اما تولیدکنندگان نیز باید حرکت کنند و تولید مناسب و با کیفیت انجام داده و قیمت ‌ها را کاهش دهند و یک سیستم اقتصادی صحیح را در واحدهای خود حکمفرما کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X