ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پرویزی: تخریب دولت پایه های اعتماد مردم به نظام را سست می کند

به گزارش ایرنا، سید علی اکبر پرویزی که سخ شنبه شب در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه های اجرایی خراسان شمالی سخن می گفت، با افزودن این که بدبینی ایجادشده در مردم را نمی توان به راحتی بازگرداند، اظهار کرد: دولت در تبیین و انعکاس فعالیت های خود دچار مشکل است، چون بعضی رسانه ها با جهت گیری خاص سیاسی این عملکردها را منعکس نمی کنند تا مبادا از دولت دفاع کرده باشند، در حالی که خوب و بد دولت به پای کل نظام نوشته می شود.
وی حساسیت کار روابط عمومی ها در این شرایط را دوچندان دانست و تصریح کرد: رسانه ها هم نباید به صرف مخالف بودن با دولت، مجلس یا دستگاه قضایی، فعالیت آن ها را وارونه نشان دهند یا همه مسائل را سیاه و سفید ببینند، چون این رویکرد آسیب هایی نظیر متزلزل شدن پایه های اعتماد عمومی را به دنبال خواهد داشت.
رئیس شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه های اجرایی خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود از جمله وظایف روابط عمومی ها را اطلاع رسانی صادقانه، با ظرافت، هنرمندانه و شفاف دانست و اضافه کرد: شناسایی گره ها و معایب کار در هر سازمان و پیشبرد امور به نفع مردم، ایجاد رابطه دوجانبه بین مردم و دستگاه ها و سنجش افکار عمومی نسبت به عملکرد سازمان از دیگر وظایف مهم روابط عمومی ها است.
پرویزی با بیان این که مدیران دستگاه و روابط عمومی ها باید شهامت عذرخواهی از مردم در مواقع بروز اشتباه را داشته باشند، خطاب به مسئولان روابط عمومی استان تصریح کرد: باید با استفاده از ظرفیت رسانه ها، محدودیت های موجود را خیلی شفاف و صادقانه به مردم اطلاع دهیم.
مقام عالی دولت در خراسان شمالی روابط عمومی را آینه تمام نمای دستگاه ها توصیف کرد و گفت: مدیران ضمن تلاش به منظور حفظ جایگاه روابط عمومی، باید برای خود مشاور رسانه ای منصوب کنند.
پرویزی با افزودن این که در تمام سازمان ها ارتباط با رسانه ها باید از کانال روابط عمومی باشد تا اطلاعات صحیح به مردم منتقل شود، از کم توجهی به ساختار و جایگاه این واحدها و آن چه روابط عمومی زیرپله ای در برخی سازمان ها می خواند، انتقاد کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار نیز که برگزاری چنین مراسمی به مناسبت روز روابط عمومی را نخستین مورد در نوع خود در استان نامید، گستردگی تیترها و مطالب منفی در برخی رسانه ها را نوعی خیانت به ملت توصیف کرد.
محمدرحیم نوروزیان با تأکید بر این که تخریب سرمایه اجتماعی در کشور به نفع هیچ کس نیست، در عین حال تصریح کرد: مردم ما در برهه های مختلف مثل انتخابات هفتم اسفند نشان دادند که این تخریب ها تأثیری در آنان ندارد و آن ها قضاوت خاص خودشان را از مسائل دارند. وی ادامه داد: این دولت انتقادپذیر است، اما انتقاد یعنی این که عیب و حسن را با هم دید و با تخریب تفاوت دارد.
این مقام مسئول با اشاره به بخشی از مصوبات هیئت وزیران که در آن بر تقویت ارتباط دستگاه های اجرایی با خبرگزاری ایرنا به عنوان خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی و نیز صدا و سیما تأکید شده است، برخی قوانین و آیین نامه های مصوب در حوزه فعالیت روابط عمومی ها را یادآور شد.
نوروزیان از جمله به مصوبات متعدد هیئت وزیران، آیین نامه روشنگری رسانه ای، قانون دسترسی آزادانه به اطلاعات و پیش بینی پیوست رسانه ای برای طرح های کلان دولت اشاره کرد و از دیدگاه خود توصیه هایی به مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان و مدیران کل و رؤسای سازمان های حاضر در نشست ارائه داد.
مدیرکل روابط عمومی استانداری و دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های خراسان شمالی نیز در این نشست با اشاره به فعالیت دو ساله این شورا و تشکیل نهاد متناظر آن در همه شهرستان ها گفت: 52 درصد ادارات شهرستانی استان از روابط عمومی بی بهره بودند که برای آن ها رابط روابط عمومی تعریف کردیم.
ولی قلیچی به تشکیل بانک اطلاعات مدیران و کارشناسان روابط عمومی استان هم اشاره کرد و با افزودن این که فقط 18 درصد روابط عمومی های ما در این رشته تحصیل کرده اند، گفت: به دستور استاندار، بخشی از امتیازات ارزیابی مدیران به عملکرد واحدهای روابط عمومی و جایگاه آنان در سازمان ها اختصاص یافته است.
وی با اشاره به برخی چالش ها در حوزه روابط عمومی های استان، از مدیران نیز خواست ضمن تشکیل شورای اطلاع رسانی در دستگاه متبوع خود، برای مسئولان روابط عمومی حکم مشاور رئیس دستگاه صادر کنند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، در این همایش ضمن قدردانی از تعدادی مدیر روابط عمومی، پوستر جشنواره روابط عمومی برتر استان نیز رونمایی و اعلام شد که این جشنواره با توجه به شاخص های 15 گانه تعیین شده در کمیته تحقیقات شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه های اجرایی، برگزار خواهد شد.
/ 7184/ 1744

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X