ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تیمی که می‌خواست لیگ برتری شود از لیگ یک هم سقوط کردگیتی‌پسند برای زمین قربانی شد یا ققنوسی برای فوتسال بود؟

توپ و فوتبال پس از والیبال و تکواندو، تیم فوتبال گیتی‌پسند هم با بی‌تدبیری مسئولان این باشگاه از دسته یک سقوط کرد تا رؤیای فوتبال اصفهان برای داشتن ۳ نماینده در لیگ برتر نافرجام بماند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، پس از فصل سخت و دشواری که تیم فوتبال گیتی‌پسند اصفهان در لیگ گذشته دسته یک فوتبال سپری کرد و در لحظات پایانی با گام‌های لرزان خود را از پلی‌آف و سقوط احتمالی نجات داد، انتظار می‌رفت این تیم در این فصل عملکردی بهتر و حضوری بابرنامه‌تر داشته باشد.

اما این تیم در فصل جاری نه تنها تغییر مثبتی نداشت بلکه روز به روز پسرفت کرد تا در نهایت اتفاقی که نباید افتاد و تیمی که با ادعای لیگ برتری شدن تاسیس شده بود توان بقا در لیگ دسته یک را هم از دست داد و در روز پایانی آب پاکی را روی دستان فوتبال دوستان اصفهانی ریخت و به دسته 2 سقوط کرد.

تیمی که می‌خواست لیگ برتری شود از لیگ یک هم سقوط کرد

مسئولان باشگاه گیتی‌پسند که در از بین بردن امتیاز تیم‌های مطرح اصفهانی سابقه هم دارند پس از اینکه در والیبال و تکواندو با عملکردی بسیار نامناسب و در مدتی کوتاه نمایندگانی را وارد سوپر لیگ‌ها کرده و بلافاصله منحل کردند این بار شاهکار خود را در فوتبال آن هم نه در لیگ برتر که در دسته یک تکرار کردند.

مسئولان باشگاه در این فصل هم مانند بیشتر زمان‌های دیگر به ویژه در بخش فوتسالی، خیلی دیر اما با هزار وعده و ادعا اقدام به بستن تیم فوتبال گیتی‌پسند کردند و از آنجایی که سال نکو از بهارش پیداست از همان ابتدا مشخص بود که چه عاقبتی در انتظار این تیم خواهد بود.

این تیم که از ابتدا هم با ادعای لیگ برتری شدن و برای حضور نماینده سوم اصفهان در سطح برتر فوتبال ایران تاسیس شد پس از عملکرد نه چندان خوب در لیگ‌های گذشته این فصل سنگ تمام گذاشت و سقوط کرد تا ثابت شود تمام این وعده‌ها فقط در حد حرف بوده است.

با اینکه قبل از شروع فصل تصور می‌شد کار واهیک طروسیان به دلیل عملکرد نه چندان خوب در لیگ گذشته با گیتی‌پسند تمام شود اما به گفته برخی کارشناسان انگار داستان ورزشگاه آرارات و وابستگی گیتی‌پسند به واهیک هنوز تمام نشده بود و دوباره این سرمربی روی نیمکت گیتی‌پسند نشست.

وقتی نتایج ضعیف هم نیمکت تیم را برای مربی لرزان نمی‌کند

از همان ابتدا نتایج ضعیف گیتی‌پسند با واهیک طروسیان آغاز شد و این سرمربی بارها و بارها از تاخیر در بستن تیم، برخی مشکلات داخلی و البته مسائل مالی گله کرد تا این روند پر فراز و نشیب ادامه پیدا کند و در نهایت به سقوط بینجامد.

هرچند این بهانه‌ها خیلی هم پذیرفتنی نبود چون گیتی‌پسند خیلی هم از نظر بازیکن بی‌بضاعت نبود و حتی در نیم فصل بازیکنانی در سطح لیگ برتر مانند اسماعیل فرهادی را هم به خدمت گرفت تا خود را تقویت کند اما فایده‌ای نداشت و این روند ضعیف ادامه پیدا کرد.

نتایج عجیب و پرنوسان گیتی‌پسند هواداران این تیم را هم سردرگم کرده بود به طوری که این تیم یک هفته مقابل یکی از بالانشینان به پیروزی می‌رسید و هفته بعد مغلوب یکی از قعرنشینان می‌شد. از طرفی آمار بسیار پایین گلزنی این تیم که نشان از ضعف در خط حمله را داشت خیلی به چشم می‌آمد نقطه ضعفی که هیچ‌گاه برطرف نشد.

به هرحال وعده بهتر شدن و توجیه کردن‌های واهیک ادامه یافت و در هفته‌های پایانی حتی به انتقاد از عملکرد داوران هم رسید تا هر بار دلیلی برای نتایج ضعیف این تیم عنوان شود و فوتبال دوستان حداقل به بقای این تیم امیدوار باشند. موضوعی که از میانه فصل به عنوان هدف اصلی گیتی‌پسند هم مطرح شد.

اما گذشته از ضعف‌های واهیک طروسیان( به زعم کارشناسان) آنچه در فرجام توام با ناکامی این تیم یکی از عوامل اصلی به شمار می‌رفت مانند سایر تیم‌های گیتی‌پسند عملکرد بی‌تدبیرانه مدیران این باشگاه بود که همواره مورد انتقاد بود اما پاسخ داده نشد تا به اینجا ختم شود.

چرخابی: از ابتدا هم مشخص بود این تیم دوام نمی‌آورد

حسین چرخابی کارشناس فوتبال اصفهان در این باره به تسنیم گفت: در فوتبال حرفه‌ای پول حرف اول را می‌زند وقتی قراردادهای بازیکنان به موقع پرداخت نشود نمی‌توان انتظار داشت تیم خیلی خوب نتیجه بگیرد و آنطور که من از رسانه‌ها شنیدم ظاهرا گیتی‌پسند در پرداخت‌ها مشکلاتی داشته است.

وی بیان کرد: البته مشکلات دیگری هم به طور قطع وجود داشته که این تیم نتیجه نگرفته است اما به طور کل اگر مسئولان گیتی‌پسند می‌خواهند در ورزش سرمایه‌گذاری کنند باید تصمیم جدی بگیرند و از ابتدای فصل با یک استراتژی مشخص پا در میدان بگذارند.

این کارشناس فوتبال بیان کرد: به هرحال از ابتدا مشخص بود که تیم گیتی‌پسند در لیگ دسته یک دوام نمی‌آورد چون در 3 سال حضورش همواره متزلزل عمل کرده و در این فصل هم مرتب در رده‌های پایین جدول جایجا می‌شد و همواره خطر را احساس می‌کرد.

وی تصریح کرد: موفقیت در فوتبال حرفه‌ای نیازمند برنامه و تدابیر خاصی است و مسئولان گیتی‌پسند اگر می‌خواستند تیمی داشته باشند که سهمیه لیگ برتر بگیرد باید با تعیین بودجه به صورت دقیق و همچنین بستن تیمی قدرتمند در این راه گام بردارند چون اصفهان ظرفیت 3 نماینده در لیگ برتر را دارد.

گیتی‌پسند برای زمین قربانی شد یا ققنوسی برای فوتسال بود؟

گذشته از تاخیر در تصمیم‌گیری برای تیمداری در لیگ و بروز مشکلات مالی، عملکرد مسئولان در تعیین کادر فنی و بی‌توجهی به نتایج هم عجیب به نظر می‌رسید در جایی که در ابتدای فصل سرمربی نه چندان موفق فصل گذشته به کار گرفته شد و حتی در طول فصل هم خبری از تغییرات و تقویت کادر فنی نشد.

این در حالی بود که به سرمربی تیم فوتسال این تیم با نخستین باخت تذکر داده شد و با وجود کسب نتایج خوب در میانه فصل با یک باخت دیگر سریعا تعویض شد اما در تیم فوتبال با وجود نتایج ضعیف روز به روز جایگاه سرمربی مستحکم‌تر شد و حتی از یک تذکر خشک و خالی هم خبری نبود.

البته دو مسئله برای این کار مطرح می‌شود؛ یکی اینکه گفته می‌شود مسئولان این باشگاه برای حفظ ورزشگاه آرارات که به لطف و همکاری طروسیان در اختیار این تیم قرار گرفت، با واهیک راه آمدند تا لااقل چمنی ثابت برای مسابقات خود داشته باشد و در واقع به خاطر حفظ مکان سرمربی را به هرقیمتی حفظ کرد.

مسئله دیگر مربوط می‌شود به زمزمه هایی که درباره واگذاری امتیاز گیتی‌پسند به گوش می‌رسد هرچند که مسئولان باشگاه به شدت این موضوع را تکذیب می‌کنند اما جدا از این این مسائل در میانه فصل اخباری به گوش می‌رسید مبنی براینکه مسئولان باشگاه قصد دارند برای روانه کردن تیم فوتسالی پرقدرت امتیاز تیم فوتبال را واگذا کنند تا روی فوتسال متمرکز شوند.

با وجود این مسائل به نظر می‌رسد این مسائل چندان هم دور از ذهن نباشد که چون امید مسئولان باشگاه از لیگ برتری شدن تیم فوتبال قطع شده بود سعی کردند تا با واگذاری امتیاز این تیم پرهزینه حداقل در فوتسال قدرتمند ظاهر شوند و در نتیجه آنقدر به این تیم بی‌توجهی کردند تا سقوط کرد و قربانی شد تا امتیاز تیم در دسته یک هم از دست برود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X