ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حاشیه های نشست صمیمی اعتدال و توسعه؛ از شیک پوشی نوبخت تا درگوشی های لاریجانی و عارف

نوبخت دبیرکل حزب اعتدال و توسعه با وجود میزبانی، شاید برای مدیریت بهتر وقت پس از همه و در پایان نشست صحبت کرد و به ناچار خوشامدگویی اش به مهمانان را هم در دقایق آخر انجام داد، با این وجود، تقریبا همه سخنرانان، اخطار رعایت زمان سخنرانی را از مدیران جلسه در قالب یادداشتی که روی تریبون سخنرانی قرار داده می شد، گرفتند.
سخنرانی محمدرضا عارف که چند ساعتی پیشتر با اجماع قاطع 105 نماینده منتخب مردم به ریاست موقت فراکسیون امید انتخاب شده بود، هنوز درباره ضرورت حمایت از برنامه های دولت و مطالبات مردم در مجلس آینده ادامه داشت که اخطار اتمام وقت سخنرانی روی تریبون نشست و او با ذکر اینکه در خلاصه سازی و فشرده کردن تخصص دارد گفت که می تواند ساعت ها بحث را در چند ثانیه خلاصه کند و در کمتر از دو دقیقه سخنان خود را جمع بندی کرد.
علی لاریجانی نیز در ابتدای سخنرانی خود این جملات را در میان خنده حضار بر زبان آورد: « نامزد بازی دست از سر ما بر نمی دارد، البته از جنسی است که حظش را شما می برید...»
لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش به آسیب شناسی برخی نارسایی ها در عملکرد نمایندگان منتخب مردم پرداخت و یکی از دلایل آن را نبود احزاب قدرتمند و حامی در عقبه نمایندگی مردم و نیز افسردگی نمایندگان در نتیجه فقدان چنین حمایتی دانست و گفت: احزاب قدرتمندی نداریم که پشتیبانی کنند.
البته عمر این اظهار قطعی رئیس فعلی مجلس و نماینده منتخب مجلس دهم درباره نبود احزاب سیاسی قدرتمند در کشور خیلی قد نداد و لاریجانی چند لحظه بعد خودش را در نشست حزب اعتدال و توسعه یافت و اینگونه ادامه داد: «احزاب سیاسی قدرتمندی نداریم که پشتیبانی کنند البته به جز حزب اعتدال و توسعه»؛عبارتی که با خنده حاضران روبه رو شد.
سخنان لاریجانی هم درباره ضرورت و لوازم وفاق و همدلی به پایان نرسیده بود که برگه اخطار اتمام وقت روی تریبون در مقابل ایشان قرار گرفت؛ اقدامی که با واکنش شوخ طبعی از سوی او روبه رو شد و گفت: تازه می خواستم از آقای نوبخت تعریف کنم.
لاریجانی گفت: «آقای نوبخت خُُلقا که خوبند خَلقا هم که بله... از لحاظ لباس هم شیک پوش...»
مهمان ویژه نشست حزب اعتدال و توسعه از سجایای اخلاقی نوبخت گفت و با ذکر خاطره ای از نحوه برخورد اخلاقی سخنگوی دولت با فردی که رفتاری نامناسب با وی داشت گفت: برخورد ایشان (نوبخت) آنقدر اخلاقی بود که مرا تحت تاثیر قرار داد.
لاریجانی در پایان به مناسبت اعیاد شعبانیه و فرا رسیدن ولادت امام عصر (عج) شعری از فروغی بسطامی را نیز با این مطلع خواند: کی رفته‌ای زدل که تمنا کنم تو را ... کی بوده‌ای نهفته که پیدا کنم تو را....
لاریجانی پس از ایراد سخنرانی به ردیف اول جایگاه حضار رفت و در کنار محمدرضا عارف نشست. البته گردانندگان جلسه از قبل فکر جای دقیق نشستن شخصیت ها را کرده بودند و کاغذهای الصاق شده روی تکیه گاه صندلی ها در ردیف اول، جای هر کسی را نشان می داد و لاریجانی هم باید در کنار عارف می نشست.
کاغذی با نام محمد باقر نوبخت روی صندلی سمت راست لاریجانی الصاق شده بود اما خودش در جایگاه مدیران جلسه روی سن بود و جای او در کنار لاریجانی و عارف، خالی بود تا تصویرهایی از همنشینی سه شخصیت متعلق به سه جریان سیاسی در حافظه دوربین های عکاسان ثبت شود با این حال، لاریجانی و عارف در کنار هم مشغول صحبت شدند و صدای مداوم شاترهای دوربین های عکاسان نیز به سمفونی همراهی این دو افزوده شد؛ عکس هایی که از خوش و بش همراه با لبخندهای گاه به گاه این دو نفر گرفته می شد و گویا ثبت لحظه های سخنان درگوشی دو شخصیت این روزهای کشور و همراهی دو مردی که بسیاری، آنها را رقیب یکدیگر برای تکیه زدن بر کرسی ریاست مجلس آینده می دانند، فرصتی مغتنم و از هر اتفاق دیگری به یادماندنی تر به نظر می آمد.
گزارش: جواد ارشادی
شبس**9241**1613

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده