ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایران در لحظه حساسی برای ورود به تجارت جهانی قرار دارد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقام شماره دوم صندوق بین المللی پول روز سه شنبه در کنفرانسی از ورود احتمالی ایران به تجارت جهانی خبر داد. وی گفت: البته ایران با چالش های زیادی در این مسیر روبرو است.

«دیوید لیپتون» مقام ارشد صندوق جهانی پول گفت: تهران برای ورود مجدد به عرصه تجارت جهانی نیاز به گذشتن از مراحل کلیدی دارد که یکی از این مراحل مبارزه و توقف پولشویی است.

لیپتون در کنفرانسی که روز سه شنبه در محل بانک مرکزی ایران برگزار شده بود، از تلاش های ایرانی در زمینه اصلاحات اقتصادی در سالهای اخیر قدردانی کرد. وی افزود: تورم در سالهای اخیر کاهش چشمگیری داشته است و کشور در مسیر رشد اقتصادی قرار گرفته است.

لیپتون به خبرنگاران گفت: در زمان کنونی ایران در لحظه حساسی برای جهش اقتصادی قرار دارد و با برداشتن تحریم های اقتصادی اتفاقات جدیدی برای ایران پیش بینی می کنیم.

به گفته مقام صندوق جهانی پول ایران در مسیر رشد اقتصادی با چالش هایی مثل کاهش قیمت نفت و تردید سرمایه گذاران خارجی برای حضور در پروژه های اقتصادی ایران مواجه است.

وی گفت: اقدامات سالهای اخیر ایران در زمینه اصلاحات و مبارزه با پول شویی ارزنده بوده است که به طور حتم از حمایت صندوق جهانی پول در این مسیر برخوردار خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X