نخست وزیر یونان: آتن مصمم به جلب سرمایه گذاران خارجی است

به گزارش سه شنبه شب ایرنا از آتن' الکسیس چیپراس' افزود: دولت یونان تمام توان خود را برای جلب سرمایه گذاران خارجی بکار می گیرد و آغاز احداث این خط لوله نمونه ای ازاقدامات دولت در این راستاست.
به گفته وی این خط لوله با سرمایه گذاری یک میلیارد و 500 هزار یورویی از خاک یونان می گذرد که ضمن تامین انرژی مورد نیاز کشور برای تعداد حدود 8 هزار نفر یونانی فرصت شغلی فراهم خواهد شد.
خط لوله انتقال گاز آذربایجان ازطریق ترکیه، آلبانی به یونان و پس از احداث 545 کیلومتر خط لوله در خاک یونان به ایتالیا خواهد رسید.
براساس گزارش رسانه های خبری یونان ساخت واحداث این خط لوله حداقل 5 سال بطول خواهد انجامید.
حزب راستگرای دمکراسی نوین پس از امضای توافقنامه و افتتاح آغاز کار احداث این خط لوله با نشان دادن عکس هایی از' اندونیس ساماراس' نخست وزیر پیشین این کشور، طی بیانیه ای گفته است: دو سال پیش نخست وزیر وقت یونان نیز چنین توافقی را امضا و کلنگ شروع احداث این خط لوله گاز را به زمین زد ولی درآن زمان' الکسیس چیپراس' رهبر حزب چپگرای سی ریزا و نخست وزیر فعلی با انتشار بیانیه ای این توافقنامه را متاثر از قدرت های خارجی و به ضرر منافع کشور قلمداد کرده بود.
رسانه های خبری یونان در این باره گزارش دادند: 'جان کری' وزیر خارجه آمریکا با ارسال نامه ای به نخست وزیر یونان ضمن تبریک آغاز احداث خط لوله انتقال گاز آذربایجان به یونان و سپس به اروپا، گفته است با اقدامات به موقع و تلاش های بی وقفه شما امروز توانستید گام مهمی در جهت تامین انرژی موردنیاز کشورتان، منطقه جنوب شرقی اروپا و حتی تعدادی از کشورهای اروپای غربی را بردارید.
' یانیس وواراس' استاد اقتصاد دانشگاه پنتئون آتن هم با اشاره به توافق وآغاز احداث خط لوله انتقال گاز آذربایجان به یونان و تعداد دیگری از کشورهای اروپایی ضمن خوب توصیف کردن آن، گفت: ما طولانی ترین راه انتقال گاز به کشورمان را انتخاب کرده ایم و هزینه زیادی نیز بابت احداث آن پرداخت خواهیم نمود.
وی درادامه افزود: احداث خط لوله انتقال گاز آذربایجان اولاً یکی از خواسته های آمریکا و تعدادی از کشورهای غربی بوده و ثانیاً به علت طولانی شدن میسر، هزینه های بسیارگران، امنیت کم و مدت زمان زیادی برای به نتیجه رسیدن لازم دارد.
ووراس با اشاره به تنش های بین ترکیه و یونان که سال هاست ادامه دارد ازیکسو و مشکلاتی که کم و بیش درمنطقه هجوار مرزهای ترکیه و بعضی از کشورهای بالکان وجود دارد از سوی دیگر گفت:گذر خط لوله انتقال گاز آذربایجان از این طریق با وجود شرایط نامناسب و جنگی در منطقه با نامنی شدیدی روبرست.
این استاد اقتصاد یونان درادامه افزود: یونان برای برون رفت کشور از بحران مالی و اقتصادی بایستی با همه کشورها روابط تجاری و اقتصادی خود را توسعه دهد و من به عنوان استاد اقتصاد از این امر استقبال می کنم.
اروپام**462**1565

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نخست وزیر یونان: آتن مصمم به جلب سرمایه گذاران خارجی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X