ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طرح غربالگری پیشگیری از"بیماری‌های مزمن کلیه" در ساوه انجام شود

کلیه رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی گفت: طرح غربالگری پیشگیری از بیماری‌های مزمن کلیه در کودکان یکی از عوامل بسیار مهم به منظور پیشگیری از بیماری کلیوی نیازمند تدابیر لازم و عوامل اجرایی است.

محمد حسین امیدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساوه، با اشاره به افزایش  روبه رشد بیماران کلیوی اظهارداشت: سالیانه 20درصد به تعداد بیماران کلیوی افزوده می‌شود و نتیجه آن نارسایی و دیالیز است که بیمار دیالیزی باید هفته ای دوبار به مدت حداقل 4 ساعت  انجام شودکه تبعا زندگی عادی بیماران را درهم می‌شکند.

وی افزود: بیماران دیالیزی به علت رفت و امد برای دیالیز هفته ای چندبار قادر به کارکردن نیستند و از این لحاظ در امرار و معاش خانواده دچار مشکل می‌شوند.

رئیس انجمن بیماران کلیوی ساوه تصریح کرد: افسردگی،سوءتغذیه،فشار خون بالا،هزینه سرسام اور داروهای بیماران کلیوی از مهم ترین مشکلاتی است که این بیماران با آن می‌جنگند.

امیدی با اشاره به هزینه بالای داروهای بیماران دیالیزی گفت: بیماران کلیوی که سالها است داروی خارجی مصرف می‌کنند باید به ازای داروی خارجی 15 درصد بپردازند و بیمارانی که داروی ایرانی و اروگوئه مصرف می‌کنند، با بیماری های قلبی،فشار خون،مشکلات تنفسی و مشکلات استخوانی همراه است به بیانی دیگر هر بیمار کلیوی به طول معمول با دویا سه بیماری جدی دیگر نیز دست به گریبان است.

وی ادامه داد: برخی از پزشکان از بیمار قصد دارند که آزمایشات خون خود را در یک ازمایشگاه خاص انجام بدهد که هزینه انجام آزمایش یک طرف قضیه است و هزینه رفت و امد به تهران مشکل دیگری است که بیمار با آن مواجهه است.

رئیس انجمن بیماران کلیوی ساوه تصریح کرد: بیماران دیالیزی و پیوندی که جز اتباع افغانی هستند هزینه دارو و دیالیز آنها نیز یک مشکل جدی است،پیوند کلیه در حقیقت راه نجات بیماران کلیوی  از بسیاری از مشکلات است که تعداد ی حاضرند هزینه هنگفتی راه برای نجات از دیالیز پرداخت کنند.

امیدی با اشاره دیگر مشکلات بیماران کلیوی عنوان کرد: بخاطر همین هزینه های پیوند  اکثر بیماران تمایل به پیوند از جسد هستند هرچند که بابت دریافت کلیه هیچ هزینه ای پرداخت نمی‌کنند ولی مشکل این نوع پیوند طولانی بودن لیست انتظار از مرگ مغزی است.

وی بیان داشت: در سال گذشته، 2500بیمار کلیوی در کشور پیوند کلیه شده که از این تعداد 1750 نفر پیوند آنها از جسد بوده و هم‌اکنون 150پیوند کلیه، 95 دیالیزی و 1350 تحت درمان تحت حمایت انجمن بیماران کلیوی هستند.

انتهای پیام/ ر

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده