ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

60 هزار خانوار روستایی در استان کرمانشاه زیر پوشش بیمه قرار گرفتند

زندگی مشترک روستاییان ترک و کرد - گلستان مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان کرمانشاه گفت: بیش از ۶۰هزار خانوار از روستاییان و عشایر در استان کرمانشاه زیرپوشش بیمه قرار گرفتند.

سجاد طاهری در گفت‌‌و‌‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: در این استان در مجموع 90هزار و 911 خانوار روستایی و عشایر وجود دارد که از ابتدای تأسیس صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر بیش از 60 هزار خانوار زیرپوشش قرار گرفته‌اند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان کرمانشاه با اشاره به احتساب کشاورزان ساکن در شهر در طول دو سال گذشته در پوشش بیمه‌ای صندوق افزود: در مجموع با احتساب روستاییان، عشایر و کشاورزان ساکن در شهر 40درصد از جامعه هدف زیرپوشش بیمه قرار دارند.

طاهری با بیان اینکه عملکرد کرمانشاه در زمینه پوشش بیمه روستاییان و عشایر در سطح کشور در جایگاه پنجم قرار دارد بیان کرد: تا پیش از سال 92 استان از نظر جامعه آماری پوشش بیمه‌ای روستاییان و عشایر در جایگاه 16 کشوری قرار داشته که در مجموع عملکرد مناسبی را در پیش گرفته است.

وی گفت: با توجه به اینکه بحث اقتصاد مقاومتی براساس منویات مقام معظم رهبری در دستور کار دولت قرار دارد یکی از بهترین مصادیق عملکرد در راستای اقتصاد مقاومتی گسترش بیمه اجتماعی کشاورزان و عشایر و تقویت این قشر از نظر اقتصادی در بر ابر تهدیدات معیشتی و اقتصادی است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان کرمانشاه گفت: از دلایل شکل‌گیری صندوق بیمه عشایر و روستاییان تضمین آینده رفاهی این قشر در برابر بالا رفتن سن افراد، آسیبهای ناشی از کار و از کار افتادگی بود.

طاهری بیان کرد: در مجموع از 60هزار خانوار زیرپوشش بیمه 500 خانوار مستمری بگیر هستند که بیشتر به دلیل از کار افتادگی کلی و بازماندگان متوفی از صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان کرمانشاه، مستمری دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه نخستین گروه از باز‌‌‌‌‌‌نشستگان پنج سال آینده مستمری دریافت می‌‌کنند افزود: با توجه به مدت زمان تأسیس صندوق و براساس قانون مستمری بگیر‌‌ان بازنشسته باید 15 سال حق بیمه پرداخت کنند و نخستین گروه باز‌نشستگان پنج سال دیگر از صندوق مستمری دریافت می‌کنند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان کرمانشاه با اشاره به اینکه توسعه پوشش بیمه کشاورزان و روستاییان نیازمند اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی بیشتر است گفت: 70درصد از حق بیمه توسط دولت و مابقی نیز توسط روستاییان پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه حق بیمه‌ای که در یک سال پرداخت شده در مقابل تضمین پرداخت مستمری تا پایان عمر توسط صندوق قابل مقایسه نیست بیان کرد: در طول چند سال گذشته 40 درصد به مستمری مستمری بگیران اضافه شده است و امسال نیز افزایش مستمری در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/  ر

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده