ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

«دیپلماسی سلامت» ایران در خاورمیانه دست‌ برتر را دارد

فرشاد مدیر پیشین مراکز درمانی هلال‌احمر در امارات با اشاره به اثرگذاری ایران در زمینه «دیپلماسی سلامت» به عنوان دانشی که ایران در خاورمیانه دست‌برتر را دارد،گفت:یکی از بهترین مراکز ژنتیک خاورمیانه را ایجاد کردیم تا بیماری سرطان را چند سال زودتر تشخیص دهیم.

علی اصغر فرشاد در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، با تشریح موفقیت‌های ایران در حوزه سلامت در منطقه از جمله عملکرد بیمارستان ایرانیان دُبی که متعلق به هلال احمر است، اظهار داشت: ایران در زمینه «دیپلماسی سلامت» در منطقه بسیار می‌تواند اثرگذار واقع شود زیرا هم پزشک خوب و هم سیستم پزشکی پیشرفته‌ای در منطقه داریم.

وی با بیان اینکه در منطقه خاورمیانه، کشورهای خلیج فارس از پزشکان هندی و پاکستانی استفاده می‌کنند، گفت: چرا ایران - پزشک آنها را تأمین نکند! درحالیکه به خوبی می‌توانیم بدون هیاهو با استفاده از «دیپلماسی سلامت» نقش کشورمان را در این کشورها تثبیت کنیم.

مدیر پیشین مراکز درمانی هلال احمر ایران در امارات با پرداختن به فعالیت‌های مدیریتی خود در بیمارستان ایرانیان در دُبی به عنوان بزرگترین بیمارستان هلال احمر ایران در جهان توضیح داد: هدف بنده در کشورهای همجوار خلیج فارس این بود که مثلاً در عمان، کویت و قطر و با استفاده از امکانات و پول همان کشورها «دیپلماسی سلامت» ایرانی را نهادینه کنیم.

فرشاد در مصداقی عینی به یکی از اقدامات برتر ایران در منطقه پرداخت و گفت: مثلاً در بیمارستان ایرانیان در دُبی با استفاده از ارتباطات و فرصت‌های که ایجاد شد توانستیم یکی از بهترین مراکز ژنتیک خاورمیانه را ایجاد کنیم که بیماری‌های مانند سرطان را چند سال زودتر تشخیص دهیم و این در حالی است که به جز آمریکا و هلند در هیچ کشوری چنین امکاناتی وجود ندارد تا حدی که دکتر سیاری - معاون بهداشتی وزارت بهداشت طی مذاکراتی درخواست داشت تا به علت آمار قابل توجه بیماری «سندرم داون» در ایران بتوانند آزمایشات غربالگری این بیماری و امثال آن در آزمایشگاه بیمارستان ایرانیان در دُبی صورت پذیرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده