ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مادورو: اروپا و آمریکا در سرزمین های مستقل تنش آفرینی می کنند

به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری ونزوئلا شامگاه سه شنبه در یک نشست مطبوعاتی گفت: امپریالیسم می خواهد جبهه ای علیه آزادی، صلح و دموکراسی در ونزوئلا ایجاد کند و ایدئولژی سلطنتی را در کشور ما دوباره روی کار آورد.
وی که از طریق تماس ویدئویی با خبرنگاران در سفارت خانه های ونزوئلا در سراسر جهان ارتباط داشت، افزود: برنامه های ما به دلیل دخالت قدرت های خارجی، به طور کامل محقق نشده است، اما ما راه خود را با قدرت ادامه خواهیم داد.
مادورو تاکید کرد: امپریالیسم سیاست خود را که در برزیل موفق شد، قصد دارد در ونزوئلا نیز اجرا کند. آمریکا و متحدان اروپایی اش این برنامه را برای آمریکای جنوبی طرح ریزی کرده اند.
وی گفت، بحران در کشورهای تولیدکننده نفت رخ می دهد، زیرا بحران آفرینان به نفت چشم دوخته اند. عراق یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت بود، اما ببینید چه اتفاقی برای این کشور افتاد؟ اکنون عراق به کشوری پر از تروریست تبدیل شده است و این تروریست ها به کشورهای دیگر نیز هجوم می برند.
رئیس جمهوری ونزوئلا ادامه داد: ببینید با لیبی چه کردند؟ همان اروپایی هایی که لیبی را به این روز انداختند، اکنون تلاش می کنند ونزوئلا را نیز به چنین وضعیتی دچار کنند.
وی «بشار اسد» را برادر خود خطاب کرد و گفت همین قدرت های امپریالیستی، تمام نیروی خود را برای برکناری دولت سوریه به کار گرفته اند. این ژئوپلتیک امپریالیسم است که برای هدف هایش اقدام کند و هرجا که پیشرفت نکرد، آنجا را ویران سازد.
مادورو سپس با اشاره به برزیل گفت: برزیل داشت رشد می کرد و به یک قدرت بزرگ اقتصادی تبدیل می شد. ما با کمک برزیل و رئیس جمهور چاوز توانستیم برخی اتحادیه ها را در منطقه تشکیل دهیم. شما ببینید که چگونه علیه برزیل کودتا کردند. زیرا در جایی که نمی توانند حکمرانی کنند، دست به اقدام های بی ثبات کننده می زنند.
اشاره رئیس جمهوری ونزوئلا به تعلیق ریاست جمهوری «دیلما روسف» تا زمان تشکیل دادگاه رسیدگی به اتهامات فساد اقتصادی وی است. سنای برزیل در 23 اردیبهشت به تعلیق ریاست جمهوری روسف رای داد.
نیکولاس مادورو در ادامه این نشست مطبوعاتی، گفت لابی های اسپانیا و آمریکا برای کودتا علیه دولت رسمی و قانونی کاراکاس دست به کار شده اند.
وی تاکید کرد، این دو لابی، همان شرایط کودتا را که سال 2002 علیه هوگو چاوز رئیس جمهوری پیشین ونزوئلا فراهم کرده بودند، اکنون با قدرت و شفافیت بیشتری پی می گیرند.
مادورو گفت، بوگوتا (کلمبیا)، میامی (آمریکا) و مادرید (اسپانیا) بیشترین خبرهای منفی را علیه کشور ونزوئلا منتشر می کنند.
رئیس جمهوری ونزوئلا تصریح کرد، جاسوسان آمریکایی از هر فرصتی برای ضربه زدن به کاراکاس استفاده می کنند و از جمله، هواپیمای جاسوسی ایالات متحده بر فراز ونزوئلا پرواز کرده و اطلاعات جاسوسی در اختیار مخالفان قرار داده است.
اروپام**9163*شبس*1613

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X