ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بزرگداشت مفاخر فرهنگی الگوسازی برای نخبه پروری در جامعه است

به گزارش ایرنا، سید موسی خادمی سه شنبه شب در دومین نشست انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کهگیلویه وبویراحمد با اشاره ویژگی های شخصیتی کم نظیر آیت الله ملک حسینی افزود: باید با برنامه این یادمان ملی برای تبیین تمامی زوایای علمی، حوزوی،فقهی و مبارزاتی این روحانی برجسته برگزار شود.
استاندارکهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: کمیته ای متشکل از معاون سیاسی امنیتی استاندار، رئیس دانشگاه یاسوج و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل و با تعیین عوامل دخیل در این رویداد بزرگ فرهنگی زمینه برگزاری این آیین بزرگداشت این مجاهد فقید را در خور ملی فراهم سازنند.
وی تصریح کرد: دانشگاه های استان هر کدام برنامه ای را پیشتر برای بزرگداشت مقام و شخصیت نماینده فقید ولی فقیه دراین استان پیش بینی کرده بودند که باید از اقدام های انجام گرفته برای بهتر برگزار کردن این رویداد با تجمیع تمامی برنامه ها بهره گرفت.
قائم مقام انجمن آثار و مفاخر کشور دراین آیین گفت: انجمن آثارومفاخر ایران به عنوان قدیمی ترین انجمن فرهنگی کشور درسال 1303 تاسیس شد و از آن زمان تاکنون فعالیت خود را حفظ کرده است.
وی شناسایی و شناساندن مفاخر ملی و آثار آنهار از برنامه های این انجمن برشمرد گقت: تسری برگزاری انجمن های ملی به استانها از اولویت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن مفاخر ملی است.
شاکری به ویژگی های ممتاز شخصیتی آیت الله سید کرامت ملک حسینی اشاره کرد و گفت: بزگداشت مقام این فقیه عالیقدر مورد اهتمام این انجمن است.
وی تصریح کرد: تمامی استانداردهای برزگداشت مفاخر ملی از جمله تهیه مقالات علمی ،چاپ کتاب و زندگی نامه مفاخر در فرایند برگزاری بزرگداشت مقام آیت الله ملک حسینی پیش بینی و برنامه ریزی خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد نیزگفت: بزرگداشت یادمان آیت الله ملک حسینی درحقیقت تکریم کهگیلویه وبویراحمد ، مردم جنوب کشور، فارس و قوم لر است .
آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی افزود: مفاخر هرجامعه مولود فضیلت های گذشته و پدران آینده است که به عنوان حلقه وصل تاریخ ، علم ،فرهنگ و خرد مایه افتخار وبالندگی جامعه خود هستند.
وی برلزوم تجمیع ظرفیت ها ،پرهیزی از اسراف و بهره گیری مطلوب از تمامی ظرفیت ها برای انجام کارفرهنگی اثر بخش با نتیجه گیری مطلوب تاکید کرد و گفت:گاهی باوجود هزینه های بالا به دلیل ضعف برنامه ریزی نتیجه گیری مطلوبی نمی شود.
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد سپردن تصدی گری برگزاری آیین بزرگداشت آیت الله ملک حسینی به دستگاهی که به لحاظ پشتیبانی و اجرایی شرایط بهتری دارد و حمایت سایر مراکر فرهنگی و دانشگاهی ازاین برنامه به پربارنمودن آن کمک خواهد کرد.
دراین نشست مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی ،روسای دانشگاه های یاسوج پیرامون بهتر برگزاری برنامه بزرگداشت مرحوم آیت الله ملک حسینی از مفاخر جنوب کشور بحث وتبادل نطر کردند.
6162

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده