ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

یک هزار و 600 واحد صنعتی نیمه فعال و تعطیل در خوزستان وجود دارد

به گزارش ایرنا مهرداد نیکو سه شنبه در نشست اقتصاد مقاومتی در سرسرای استانداری خوزستان بیان کرد: باید علت غیرفعال و نیمه فعال شدن این واحدهای صنعتی شناسایی و بررسی شود.
وی گفت: شناسایی واحدهای نیمه فعال و غیر فعال جزو هفت محوری است که سخنگوی دولت در سفری که یک ماه پیش به استان داشت مطرح شد تا برای برنامه ریزی کوتاه مدت اقتصادی در خوزستان استفاده شود.
نیکو افزود: هفت محور شامل دریافت اطلاعات در مورد بنگاه های اقتصادی نیمه فعال و غیر فعال استان، ناوگان فرسوده ، پرورش ماهی در قفس سواحل جنوبی، شرکت های دانش بنیان و بحث کشاورزی خوزستان است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان بیان کرد: تا اواسط هفته آینده اطلاعات مربوط به این طرح کامل شده و به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ارسال می شود.

* تخصیص اعتبار برای فعال کردن واحدهای تولیدی غیرفعال
همچنین رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خوزستان در این نشست افزود: اعتباری برای فعال کردن واحدهای تولیدی غیرفعال در نظر گرفته شده است که مقرر شده یک تیم سه نفره که شامل نمایندگانی از سازمان صنعت، معدن و تجارت، شهرک های صنعتی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان است از واحدهای تولیدی استان بازدید کنند و واحدهای تولیدی غیر فعال و یا واحدهایی که زیر ظرفیت کار می کنند را شناسایی کنند.
امید حاجتی بیان کرد: همچنین شهرهایی از استان که آمار بالای بیکاری دارند شناسایی می شوند تا در زمان پرداخت اعتبار به درستی اعتبار در بین این واحدها و شهرها توزیع شود.

**آزاد سازی 100 هزار هکتار اراضی آزاد کشاورزی با کشت گلخانه ای
همچنین در این نشست رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان بیان کرد: توسعه کشت گلخانه ای مصرف آب را به یک دوازدهم کاهش می دهد و عملکرد را در این حوزه 20 برابر می کند.
کیخسرو چنگلوایی عنوان کرد: با آزاد سازی اراضی کشاورزی با کمک کشت گلخانه ای می توان محصولات متنوع تری را به تولید محصولات کشاورزی استان اضافه کرد.
وی گفت: یکسری مجتمع های گلخانه ای غیرفعال در استان وجود دارد که نیمه تمام هستند و برای راه اندازی آن ها به اعتبار نیاز است و گلخانه های سنتی در استان وجود دارد که باید ساماندهی شوند.
چنگلوایی همچنین با اشاره به برداشت و خرید گندم از ابتدای زمان برداشت تاکنون در استان گفت: با وجود سیل مهیب که در استان رخ داد در این مدت در حدود یک میلیون و 200 هزار تن گندم برداشت و خریداری شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته این رقم 50 درصد رشد یافته است.
7158/6065

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده