ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدارس مذهبی و خانگی زیر ذره بین بازرسان دستگاه نظارتی انگلیس

به گزارش ایرنا، «مایکل ویلشو» رئیس آفستد در نامه ای به 'نیکی مورگان'، وزیر آموزش انگلیس که روز سه شنبه در رسانه های گروهی این کشور منتشر شد، نوشته است: مدارکی که بازرسان طی هفته های اخیر بدست آورده اند موید رابطه ای آشکار میان افزایش مدارس غیر قانونی و دانش آموزان محصل در خانه است.
وی افزود: من پیشتر در خصوص فعالیت مدارس غیر قانونی تحت پوشش قانون «تحصیل فرزندان در خانه» ابراز نگرانی کرده بودم. آنها از ضعف قانون در این زمینه سوء استفاده می کنند.
ویلشو با بیان اینکه شهریه این مدارس برخی اوقات به هزاران پوند می رسد، افزود: این در حالی است که سطح تحصیلی آنها زیر سطح استاندارد است و تلاش های دولت را در خصوص ترویج ارزش های انگلیسی در مدارس تحت شعاع قرار می دهد.
وی تصریح کرد که آمار منتشر شده بیشتر از آن چیزی است که انتظار می رفت.
به گزارش منابع انگلیسی، ژانویه گذشته تیمی از بازرسان انگلیسی به منظور تحقیق در خصوص فعالیت مدارس غیر قانونی و به ثبت نرسیده در انگلیس تشکیل شد.
این منابع می گویند که در نتیجه تحقیقات به عمل آمده هفت نامه اخطاریه به مدارس مظنون به داشتن فعالیت های غیر قانونی در لندن، برمینگهام، استافوردشایر و وولورهمپتون ارسال شده است.
تحقیقات آفستد نشان می دهد که یک سوم مدارس غیر قانونی کشف شده اسلامی و یک ششم آنها مسیحی و یهودی بوده اند.
محققان در یافته های خود به موارد همچون اشتغال کارکنان غیرقانونی، مشکلات جدی مرتبط با آتش سوزی و ناامنی ساختمان اشاره کرده اند.
بر اساس قوانین انگلیس هر موسسه آموزشی که بیشتر از 20 ساعت آموزش دهد، باید به ثبت برسد.
این قوانین همچنین به والدین انگلیسی اجازه می دهد تا بدون نیاز به ثبت نام فرزندشان در مدارس انگلیسی به او «آموزش مناسب» بدهند.
یک سخنگوی وزارت آموزش انگلیس گفته است که دولت کامرون برای اطمینان از سلامت تحصیلی دانش آموزان تمام تلاش خود را خواهد کرد اما این مساله منافاتی با حق والدین برای آموزش خانگی فرزندان شان ندارد.
وی با بیان اینکه «هیچ چیز مهمتر از امنیت کودکان نیست» افزود: به همین دلیل شوراهای شهر قدرت لازم را برای اطمینان از سلامت کودکان دارند.
شایان ذکر است که شوراهای شهر انگلیس این قدرت را دارند که در صورت کشف اذیت و آزار کودکان از سوی والدین، آنها را به مراکز پرورشی انتقال دهند و یا در صورت ممانعت والدین از ادامه آموزش فرزندانشان، آنها را جریمه کنند.
شبکه «بی.بی.سی» در سال گذشته در گزارشی گفته بود که شمار دانش آموزانی که در خانه تحصیل می کنند 65 درصد افزایش داشته است. این در حالی است که به گفته این رسانه خبری، این آمار تنها مربوط به دانش آموزانی است که پیشتر در مدارس دولتی ثبت نام کرده و سپس به تصمیم والدینشان مدرسه را ترک کرده اند؛ آن دسته از دانش آموزانی که هرگز در مدارس ثبت نام نکرده اند در این آمار حساب نشده اند.
پیشتر نیز روزنامه ایندیپندنت در گزارشی نوشته بود که ناپدید شدن دانش آموزان یک مدرسه یهودی در جنوب لندن سبب نگرانی مقامات آموزشی انگلیس شده است.
این روزنامه انگلیسی گفته بود که تحقیقات نشان می دهد که خانواده های یهودی فرزندانشان را از سنین نوجوانی به مدارس مخصوص یهودی فرستاده تا زبان عبری و احکام یهودی بیاموزند.
اروپام**4**ن**1552

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده