ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتقاد رئیس شورای اسلامی مشهد از شورای عالی استانها

به گزارش ایرنا غلامرضا بصیری پور سه شنبه در هشتاد و هفتمین نشست علنی شورای اسلامی شهرستان مشهد افزود: تا زمانی که شورای عالی استانها این چنین عمل کند هیچ گاه شوراها در کشور رشد نخواهند کرد.
وی گفت: اختیاری که شورای عالی استانها در قانون گذاری دارد هیچ جای دیگری ندارد چون می تواند هم طرح و هم لایحه ارائه دهد که هیچ دستگاه دیگری حتی قوه قضاییه چنین امکانی را ندارد و کسی که باید از این ظرفیت استفاده کند خود شورای عالی استانهاست.
او افزود: شورای عالی استانها اگر به این ظرفیت عمل کند همه مشکلات از جمله پاداش پایان سال شوراها و حق الزحمه اعضای شورا و مساله آموزش شوراها حل می شود.
رئیس سابق شورای عالی استانها گفت: امروز وضعیت به گونه ای است که اگر شورای استانی بخواهد مثلا از عملکرد یک تیم فوتبال، مثلا سیاه جامگان، قدردانی کند نمی تواند و این یک نقطه ضعف است.
بصیری پور با انتقاد از این وضعیت، گفت: شوراهای فرادستی باید توسط شورای عالی استانها تامین مالی شوند و اعتباری به آنها اختصاص داده شود که بتوانند در طول سال کار کنند.
وی گفت: در این خصوص در سطح کشور همخوانی وجود ندارد و تقریبا در هیچ شهرستانی در کشور حق الزحمه ای به شوراها پرداخت نمی شود.
او افزود: باید در خصوص حق الزحمه اعضای شورا، آیین نامه ای تهیه و ابلاغ شود که مثلا اعضای هر شورای بخش از این طریق حق الزحمه ای را به شوراهای روستایی پرداخت کنند.
وی گفت: به دلیل وسعت شهرستان مشهد، باید به گونه ای شوراها را بسیج و تقویت کرد و به آنان انگیزه داد که حداقل 400 هزار نفر بخش مرکزی را پاسخ دهند.
1922/5132

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده