ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نصیحت المقدسی به تروریست های مورد حمایت آمریکا


به گزارش «شیعه نیوز»، المقدسی که مدت ها در زندان های اردن زندانی بود ، در تحلیل مقاله ابومیسره الشامی - که گفته می شود همان ابومحمد العدنانی است – و با عنوان فرو رفتن نمادها چاپ و منتشر شد، نمادهای برجسته جریان به اصطلاح جهادی مانند أیمن الظواهری و ابومصعب السوری را کافر و فاسق دانسته است.

المقدسی گفت: اگر اندیشمندان در میان گروه داعش حاکمیت و تاثیری داشتند، هیچگاه به امثال ابومیسره الشامی اجازه صدارت و سخن گفتن داده نمی شد زیرا او همانند العدنانی کافر و فاسد است البته اگر هر دو یک شخص نباشند.
وی در ادامه در مورد محل حضور تركی البنعلی و سعد الحنيطی و عمر مهدی زيدان و أبو سمير الأردنی سوال کرده و افزود: در مرحله خاصی از همه آنها استفاده شد و سپس خاموش شدند. آنها نسبت به برجسته شدن نمادها و انشعاب یافتن شان بیمناکند.

المقدسی گفت: ابومیسره و دیگران نمی دانند که باید عامه مردم را باید مورد مراعات قرار داد و مذهب شان را شناخت و به مذهب رایج پی برد . بدون شک این روند جزو حکمت به شمار می آید که به هر کس داده شود در واقع خیر بسیار داده شده است.
وی ادامه داد: آنها صوفیه ، اشاعره و ماتوریدیه را درک نمی کنند و مکاتب یاد شده را یک انحراف بنیادین می دانند و صاحبان چنین اندیشه ای را سرزنش می کنند که می بایست از میان برداشته شود.

المقدسی گفت: ابومیسره الشامی از نظر اندیشه یک فرد تندرو است و اعلام بیزاری از او و افراط گرایی و نادانی اش یک واجب شرعی است.
وی خطاب به داعش گفت: سیاست برخورد برتربینانه با دیگران را ترک کنید، به رویکرد خصمانه نسبت به دیگران پایان دهید و صدای هرکس که دیگران را بی دلیل تکفیر می کند، در نطفه خفه کنید. زمان آن فرارسیده که سیاست رسانه ای مبتنی بر ترس و وحشت را کنار بگذارید و با مردم بر اساس شرع مبین موزون اسلام سخن بگویید.

وی با اشاره به اینکه در میان گروه داعش افرادی وجود دارند که با احکام شرع آشنا و از کردارشان ناراضی هستند، خطاب به داعشی ها گفت: صدای آنها را در نطفه خفه نکنید. در مبارزه با انتشار تندروی در میان خود جدی باشید
شایان ذکر است که المقدسی ظرف دو سال گذشته همواره منتقد گروه داعش بوده است.
او اخیرا نسبت به طرحهای برخی از گروههای سوریه هم به شدت هشدار داده و گفت: این گروه ها که مورد حمایت آمریکا و ترکیه هستند، از گروه داعش خطرناک ترند.

انتهای پیام/ 852

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شیعه نیوز منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده